Havzalı Genç Sporcular Nurdane Söker 55 Kg’da Türkiye 4. Sü Oldu.

Havzalı Genç Sporcular Nurdane Söker 55 Kg’da Türkiye 4. Sü OlduNiğde’de düzenlenen Okul Sporları Gençler Bilek Güreşi Türkiye Birinciliği müsabakalarında bir Türkiye 3'üncülüğü ve bir Türkiye 4'üncülüğü alarak Samsun’u gururlandıran gençler, Havza 25 Mayıs 1919 Spor Kulübünün sporcuları olarak 25-29 Nisan 2023 Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmelerine katılmak üzere Ankara’ya gitmişlerdi..

Havzalı Genç Sporcular Nurdane Söker 55 Kg’da Türkiye 4. Sü Oldu.

Niğde’de düzenlenen Okul Sporları Gençler Bilek Güreşi Türkiye Birinciliği müsabakalarında bir Türkiye 3'üncülüğü ve bir Türkiye 4'üncülüğü alarak Samsun’u gururlandıran gençler, Havza 25 Mayıs 1919 Spor Kulübünün sporcuları olarak 25-29 Nisan 2023 Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmelerine katılmak üzere Ankara’ya gitmişlerdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nun düzenlediği ‘Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmelerine ev sahipliği yaptı. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda ter döken sporcular kıyasıya mücadele ederken dereceye girenlere madalya verildi.

Daha önceden Türkiye dereceleri yapan Nurdane Söker 60 kg, Dilek Sakalllı 45 kg, Hiranur Demir 70 kg ve Samet Akyüz 60 kg seçmelere katıldılar. Seçmelerde Nurdane Söker 55 Kg Türkiye Dördüncüsü oldu.

25 Mayıs 1919 Spor Kulübü Başkanı Kemalettin Ercan; “Gençlerimiz yarışmalarda rakipleri ile büyük bir mücadeleye girdiler. Müsabaka sonunda Nurdane Söker kızımız Türkiye 4.sü oldu. Başta aileleri olmak üzere, antrenörümüz Murat Aktaş ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR