Kadir Kayan, Ak Parti Milletvekilliği Adaylığından Feragat Etti

Ak Parti Samsun 8.sıra milletvekili adayı olarak açıklanan Kadir Kayan, Ak Parti Samsun milletvekili adaylığından sıralamanın bölge halkının beklentisini ve teveccühünü karşılamadığı gerekçesi ile feragat etti.

Kadir Kayan, Ak Parti Milletvekilliği Adaylığından Feragat Etti

9 Nisan 2023 tarihinde Ak Parti Samsun 8.sıra milletvekili adayı olarak açıklanan Kadir Kayan, Ak Parti Samsun milletvekili adaylığından sıralamanın bölge halkının beklentisini ve teveccühünü karşılamadığı gerekçesi ile feragat etti.

14 Mayıs 2023 Milletvekili seçimine kısa bir süre kala partilerin aday listelerini açıklamasının ardından Samsun’da, siyasetin nabzı giderek yükseliyor. 

Açıklanan listeler sonucunda Samsun iç bölgesi olarak adlandırılan Havza, Kavak, Asarcık, Ladik ve Vezirköprü’den ilçelerinin ortak adayı olarak Ak Parti Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan ve kamuoyuna sızan Temayül yoklamasında birinci sırada çıkan Kadir Kayan, milletvekili adaylığından feragat ettiğini duyurdu.

Twitter Hesabından yapmış olduğu açıklamada 9 Nisan 2023 tarihinde Ak parti Samsun 8.sıra milletvekili adayı olarak açıklanan Kadir Kayan, Ak Parti Samsun milletvekili adaylığından sıralamanın bölge halkının beklentisini ve teveccühünü karşılamadığı gerekçesi ile feragat ettiğini belirtti.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Kayan, yapmış olduğu açıklamasında; “Ak Parti’nin Samsun İl Yönetim kurulu üyeliği dahil değişik kademelerinde uzun yıllar görev aldım, 4,5 yıldır da Ak Parti Havza ilçe başkanlığı görevini yürüttük, 28.dönem Milletvekilliği aday adaylığı sürecinde Samsun İç bölge teşkilatlarının ortak adayı olarak aday adaylığımızı açıkladık. Samsun’da Ak Parti teşkilatlarının içinden çıkmamız nedeniyle büyük bir destek gördük. Ancak açıklanan milletvekilliği listelerinde bölgemizin hassasiyetlerinin ve beklentisinin dikkate alınmaması nedeniyle Ak Parti 8. Sıra adaylığımdan feragat ediyorum. Önceden olduğu gibi bundan sonrada Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ak partimizin neferi olarak hizmetime devam edeceğimi kamuoyuna saygıyla bildiririm.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CoffeeWorks'e görkemli açılış! Samsun'da kahveseverlerin buluşma noktası
CoffeeWorks'e görkemli açılış! Samsun'da kahveseverlerin buluşma noktası
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Havza’da kutlandı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Havza’da kutlandı