Havza Müftülüğü Aylık Mart Mutad Toplantısı Düzenlendi

Havza Müftülüğü tarafından aylık mutad toplantısı gerçekleşti.

Havza Müftülüğü Aylık Mart Mutad Toplantısı Düzenlendi

Havza Müftülüğü tarafından aylık mutad toplantısı gerçekleşti.

Kevser Caminde gerçekleşen toplantıya İlçe Müftüsü Cemil Alıcı, vaizler, müftülük büro personelleri ile cami ve Kur’an kursu görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıda önümüzdeki günlerde başlayacak olan Ramazan ayı ve Nisan ayında yapılacak faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantıya başkanlık eden Müftü Alıcı müftülük personeli arasında geçen ay alınan kararla gönüllük esası ile düzenlenen kampanyasında 254 bin 400 lira toplandığını ve toplanan bu para ile alınan 38 ton unun deprem bölgesine gönderildiğini ifade ederek; “Canı gönülden destek veren tüm personelime teşekkür ediyorum. Rabbim yardımlarını ve niyetlerini kabul eylesin. Gönlümüz ve desteklerimiz her zaman afetzede kardeşlerimiz ile birlikte. Yüce Mevla’m ülkemize ve milletimize böle bir felaket yaşatmasın.” Dedi.

Müftü Alıcı bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2023 yılı Ramazan ayı temasını “Ramazan ve Dayanışma” olarak belirlediklerini ifade ederek “ İyiliği, yardımlaşmayı, dayanışmayı hayat düsturu bilen aziz milletimiz, yaşadığımız tarihin gördüğü en büyük felaket karşısında büyük bir dayanışma örneği sergilemiştir. Tarihin en büyük imtihanlarından birini yaşayan milletimiz, aynı zamanda tarihin en büyük fedakarlıklarından birini ortaya koymuş ve bu çabasını devam ettirmektedir. Özellikle Allah’ın mümin kullarına bir ikramı olan Ramazan ayında zekât, fitre, sadaka ve iftar sofralarımızla iyiliği ve bereketi çoğaltmanın gayreti içerisinde olmalıyız. İyiliğe, hayra-hasenata yönelmenin her zamankinden daha faziletli olduğu Ramazan ayında bu tür faaliyetler daha bir önem ve anlam kazanmaktadır. Zira Ramazan, rahmet, bereket ve mağfiret mevsimidir. Çalışmalarımıza bu yönde devam edelim.” ifadelerini kullandı.

Müftü Alıcı, görevlilerin istek ve temennilerini dinleyerek Diyanet İşleri Başkanlığının yayımladığı duyurular hakkında din görevlilerine bilgiler aktarıldı.

Toplantının sonunda ise emekliye ayrılan 5 din görevlisine hizmetlerinin anısına Havza Müftüsü Cemil Alıcı tarafından plaket verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR