Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kayan 'Bölgenin temsili önemli'

Samsun İç bölgeyi oluşturan 5 ilçenin Ak Parti ilçe teşkilatları ile yapılan istişare sonucu Ak Parti Milletvekili Aday Adayı olan Kadir Kayan aday adaylığı açıklamasına katılarak destek veren Ak Parti İlçe teşkilatlarını ziyaret etti.

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kayan 'Bölgenin temsili önemli'

Samsun İç bölgeyi oluşturan 5 ilçenin Ak Parti ilçe teşkilatları ile yapılan istişare sonucu Ak Parti Milletvekili Aday Adayı olan Kadir Kayan aday adaylığı açıklamasına katılarak destek veren Ak Parti İlçe teşkilatlarını ziyaret etti.

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kadir Kayan; “Bölgemizin temsili noktasında bölgemizden bir milletvekiline ihtiyacımız var.” dedi.

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı olan Kadir Kayan destek turlarına aday adaylığını açıkladığı ilk günden bu yana kendisine destek olan Ak Parti Asarcık, Kavak, Ladik ve Vezirköprü İlçe Başkanlıklarını ziyaret ederek başladı. Ziyaretlerde ilçe başkanları ve yönetimlerine destekleri için teşekkür etti.

Sırası ile Ak Parti Asarcık İlçe Başkanı İlhan Gonca, Ak Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır, Ak Parti Ladik İlçe Başkanı Recep Dirican, Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ile ilçelerin yönetim kurulu, gençlik ve kadın kolları temsilcileri ile bir araya gelen Kadir Kayan gerçekleşecek olan temayülün önemli olduğunu belirterek teşkilatlardan destek istedi.

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kadir Kayan iç bölge teşkilatlarını kendi evi gibi hissettiğini belirterek; “2018 -2019 yılında İl Başkan yardımcılığı, daha öncesinde ilçe yönetim kurulu üyeliği ve son 4 buçuk yıldır da partimizin ilçe başkanlığı görevini yürüttüm. Yaklaşık 10 yıldır partimizin farklı kademelerinde görev aldım. Özellikle ilçe başkanlığım döneminde hepsini birer kardeş olarak Asarcık, Kavak, Ladik ve Vezirköprü ilçe başkanlarımız ile ilçe ayırt etmeden bölge için mücadele ettik. Bu süreçte tüm ilçelerimiz ile bir kardeşlik hukukumuz oluştu. Geldiğimiz noktada kardeşlerimiz ile yaptığımız istişareler soncunda aday adayı olma kararını kardeş ilçelerimizin desteği ile aldım. Bu karar sadece başkanlımızın değil tüm teşkilatlarımızın bütün kademlerinin almış olduğu ortak bir karardı.” dedi.

Kayan alınan ortak karar neticesinde yeni bir yola çıktıklarını ifade ederek; “Öncelikle Rabbim çıktığımız bu yolu hayırlı etsin. Bundan sonraki süreçte elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Biz sürece sadece Havza olarak değil bölge olarak önemli. Tabi ki önceliğimiz Samsun ilçe ayırt etmek gibi bir niyetimiz yok. Fakat netice itibari ile de 5 ilçeden oluşan bölgemizin de temsili noktasında bölgeden güçlü ve bölgenin tam desteğini almış bir adaya ihtiyacımız var. Seçilen her milletvekili bizim milletvekilimiz olsa da bölgenin sorunlarına, yapısına ve taleplerine çok fazla hakim olamayabiliyorlar. İlçe başkanlığı görevinde bulunmamız ve dört buçuk yılda bölgede kurduğumuz istişare ve birlik ile her konuya vakıfız ve biliyoruz. Bölgeden bir ismin vekil olması demek sorunlarımızın ve taleplerimizin Ankara’ya ve ya ilgili birimlere ulaştırılmasında önemli farklar ortaya çıkarıyor. Bunu yaşayarak tecrübe ettik. Bölgemizin temsili noktasında bölgemizden bir milletvekiline ihtiyacımız var. Bölgeyi oluşturan 5 ilçemizin oy kullanım oranları oldukça yüksek. Bölgeden yurdun 4 bir yanında bulunan hemşerilerimiz oldukça fazla. Bu 5 ilçe partimizin Samsun’da taban oyunu oluşturan ilçeler.” dedi.

 Havza’dan üç ismin muhalefet partilerinden milletvekili olduğunu belirterek; “Partimiz bölgemizde böylesine güçlü bir oy oranına sahip iken muhalefetten milletvekilleri var. Bizim bölgedeki aday noksanlığımızdan muhalefet partileri alan bulup vekil çıkarmaktalar. Biz oluruz yada olmayız o kadar önemli değil. Rabbimizden hayırlısını istiyoruz. Biz bölgemizden, bölgemizi güçlü bir şekilde temsil edecek, bölgemize hizmet edecek olan Ankara’da bölgemize faydalı olabilecek bir milletvekili istiyoruz.  Bu süreci inşallah hep birlikte birlik ve beraberlik içerisinde yürüteceğiz. Vermiş olduğunuz desteklerden ötürü tüm teşkilatlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Ak Parti Asarcık İlçe Başkanı İlhan Gonca, Ak Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır, Ak Parti Ladik İlçe Başkanı Recep Dirican ve Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kadir Kayan’a ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek, bölgenin güçlü temsili için gerekenin yapılacağını belirterek başarılar dilediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR