Havzalı Gençler Samsun’da Fırtına Gibi Estiler

Okul Sporları kapsamında Samsun’da düzenlenen müsabakalara katılan Havzalı genç sporcular Güreş, Kız ve Erkek güreş müsabakalarında derece yaparak ilçeye döndüler.

Havzalı Gençler Samsun’da Fırtına Gibi Estiler

Okul Sporları kapsamında Samsun’da düzenlenen müsabakalara katılan Havzalı genç sporcular Güreş, Kız ve Erkek güreş müsabakalarında derece yaparak ilçeye döndüler.

Samsun’da düzenlenen spor müsabakalarında güreşten 270 öğrenci arasından, Bilek güreşi erkelerde 170 ve bayanlarda 110 öğrenci arasında Havzalı sporcu öğrenciler başarı ile ilçemize döndüler. Ayrıca Samsun’u bölgede temsil etmek hakkını Havza’ya kazandırdılar.

Samsun’da düzenlenen Samsun Genç Erkekler Güreş (B) İl birinciliği Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri  Mehmet Akbulat 60kg da İl 2.si olarak Samsunu temsilen Bölge müsabakalarına gitmeye Hak kazandı yapılan müsabakalar sonrası, Gençler serbest güreş İl Birinciliği yarışmalarında sporcularımız  M.Mahir Gül 65 kg il İkincisi, Fatih Yasin Kılınç 70 kg il üçüncüsü oldu. Mahir GÜL Samsunu Temsilen Bölge müsabakalarına gitmeye hak kazandı. Antrenörlüğünü Beden Eğitimi öğretmeni Murat Akdaş ve Mehmet Şencan’ın yaptığı öğrenciler İmam Hatip Lisesi ve 25 Mayıs Anadolu Lisesine sevinçle döndüler.

Genç Kızlar Bilek Güresi ( B) İl müsabakalarında Antrenörlüğünü beden eğitimi öğretmeni Onur Gül’ün yaptığı Havza Meslek Lisesi öğrencisi Yaren Yılmaz 50 kg da sağ ve sol Kolda il 1.si olarak Samsunu temsil etmeyi hak kazandı. 

Antrenörlüğünü Murat Akdaş’ın yaptığı 25 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencileri Hira Demir 65 Kg Sağ Kol. İl Birincisi ve 65 kg sol kol İl İkincisi, Ceyda Çelebı 50 Kg Sol Kol İl İkincisi, Güllü Aslan 60 Kg Sol Kol İl İkincisi Ve 60 Kg Sağ Kol İl Üçüncüsü, Şeyma Aygül 65 Kg Sol Kol İl Üçüncüsü ve 65 Kg Sağ Kol İl Üçüncüsü, Ecrin Öykü Kaya 65 Kg Sağ Kol İl Üçüncüsü oldular. 25 Mayıs Anadolu Lisesi Öğrencileri  Hira Demir ve Ceyda Çelebi Samsunu Temsilen Bölgelere gitmeye hak kazandı.

Yine Aynı yarışmada İmam Hatip lisesi öğrencileri Elif Nazar Akyüz 65 kg da Sol kol il 2.si Sağ kol il 1. ve Songül Gündoğdu 55 kg da il 3.sü oldu.Elif Nazar Akyüz Samsunu temsilen bölgeye gitmeye hak kazandı.

Samsun Genç B erkek bilek güreşi

Anrenörlüğünü Onur Gül’ün yaptığı Havza MTAL öğrencileri 75 kg Onur TURAN sol kol il 1. Ve 75 kg Sağ kol il 1.si,  75+ kg Efe Bolat Sağ kol il 2. Si, 75+ kg Cem Durak sol kol il kol il 3. Sü, 70 kg Öner Mert Altun sol kol il 3. Sü, 55 kg Gökhan Dursun sağ kol il 3. Sü, 50 kg Samet Alnıdelik Sağ kol il 2. Si oldu. Onur TURAN ve Efe BOLAT ilimizi temsilen gölge turnuvalarına katılacak.

Murat Akdaş’ın yaptığı Havza İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Arif Erden Akar 75 kg Sağ kol ve sol kol Samsun 2.si, Turhan Çay 55kg sağ kol il ikincisi, Fahri Sakallı 60 kg sol kol il üçüncüsü oldu.

Anrenörler adına açıklama yapan Mehmet Şencan Havza’da sportif faaliyetlerde büyük bir ivme kazandıklarını belirterek; “Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Havza Halk Eğitim müdürlüğümüzün destekleri ile çalıştırdığımız öğrencilerimiz adına kurumlarımıza müdür ve çalıştırıcılarımız ile velilerimize teşekkür ederiz. Girdiğimiz her yarışmada il derecesi yapmanın mutluluğunu yaşamaktayız.  Bu başarı gençlerimize destek veren herkesindir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması