Havza Belediyespor Depremde Hayatını Kaybeden Futbolcusunu Unutmadı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde vatani görevini yaparken Hatay’da göçük alına kalarak hayatını kaybeden 23 yaşındaki takımın futbolcusu Yedek Deniz Astsubay Çavuş Yasin Güvenç için açtıkları pankart ile çıktılar.

Havza Belediyespor Depremde Hayatını Kaybeden Futbolcusunu Unutmadı

Samsun Mehmet Kambur Süper Amatör Ligi (SAL) Play-Off mücadele eden Havza Belediyespor sahasında oynadığı Termespor maçında "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde vatani görevini yaparken Hatay’da göçük alına kalarak hayatını kaybeden 23 yaşındaki takımın futbolcusu Yedek Deniz Astsubay Çavuş Yasin Güvenç için açtıkları pankart ile çıktılar.

Samsun Mehmet Kambur SAL Play-Off’unda mücadele eden Havza Belediyespor sahasında oynadığı Termespor maçında "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde vatani görevini yaparken Hatay’da göçük alına kalarak hayatını kaybeden çocukluğundan bu yana Havza Belediyespor formasını giyen 23 yaşındaki Yedek Deniz Astsubay Çavuş Yasin Güvenç için “Seni Asla Unutmayacağız Yasın Güvenç” yazılı pankart ile çıktılar.

Havza Belediyespor ve Termesporlu futbolcuların birlikte taşıdığı pankart ile sahaya çıktıktan sonra Yasin Güvenç’in Babası Mustafa Güvenç sahaya çağrıldı.

Havza Belediyespor’un Takım Kaptanı Seyitahmet Kurt, Mustafa Güvenç’ın elini öperek takım adına taziyelerini iletti.

Duygusal anların yaşandığı programda Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Belediyespor Kulüp Başkanı Aziz Pekşen ile Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun tarafından baba Güvenç’e Yasin’in takım ile çekilmiş takım fotoğrafı ve Yasin ile ilgili çıkmış haber kupürü hediye edildi.

Havza Belediye Başkanı Özdemir Günevç’e taziyelerini ileterek; “Bizler her zaman yanınızdayız. Takımızın bir parçası olan değerli kardeşimize ve depremde hayatlarını kaybeden herkese Allah’tan rahmet dilerim.” Dedi.

Havza Belediyespor Kulüp Başkanı Aziz Pekşen Yasin Güvenç’in çalışkanlığı, kişiliği ve sporculuğu ile örnek bir insan olduğunu belirterek; “Sadece takımızın değil Havzalıların gönlünde kişiliği ile taht kuran kardeşimizin kaybını acısı yüreğimizi yakıyor. Takım arkadaşları olarak Yasin kardeşimizin bizlere emanet bıraktığı formaya layık olmaya çalışacağız. Başta Yasin kardeşimiz olmak üzere depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dilerim.” Dedi.

Program sonunda oynanan maçta Havza Belediyespor rakibi Termespor’u 2 – 0 yenerek bir üst lige çıkmak için verdiği play off mücadelesine ilk maçında aldığı galibiyetle üç puanla başladı.

Maçı Belediye Başkan Özdemir, Kulüp Başkanı Pekşen’in yanı sıra Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, Havza Madeni İşler Odası Başkanı Cesur Şahin, Belediye Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt ve çok sayıda Havzalı takip etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR