Havza’da Mesleki Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

Havza’da mesleki eğitimin yaygınlaşması için çalışmalara devam ediliyor.

Havza’da Mesleki Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

Havza’da mesleki eğitimin yaygınlaşması için çalışmalara devam ediliyor.

Havza Organze Sanayi Bölgesinin ihtiyaç duyduğu ara elman ve gençlere meslek eğitim ile buluşturmak için başlatılan mesleki eğitim çalışmaları kapsamında Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar ile Havza Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Özgüngör Havza OSB’de üretime geçen ve endüstriyel fırım imalatı yapan fabrikayı ziyarete ederek incelemelerde bulundular.

Ziyarette Trend Makine Sahibi Fatih Akdil sanayilerde yetişmiş ara elman ihtiyacının karşılanmasının önemli olduğunu belirterek; “Sanayici olarak yetişmiş ara eleman bizler için çok önemli. Bu konunda ilçemizdeki yürütülecek ve gençlerimizi meslek sahibi yapacak olan mesleki eğitim çalışmalarına destek olmak için elimizden geneli yapmaya hazırız.” Dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise Havza TSO olarak hem sanayicilerin ara eleman ihtiyaçlarını karşılamak hem de iş arayan vasıfsız işçilerin meslek edinmeleri için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek; “Bu kapsamda Havza OSB’miz de yapılan mesleki eğitim merkezimiz önemli bir görev görecek. Burada sanayicilerimizin ihtiyaç duyduğu ara elamanların yetişmesi ve vasıfsız işsiz kardeşlerimizin meslek sahibi olmalarını sağlayacağız. Sanayimiz için yetişmiş ara elman konusu önemli bir konu. Bunun çözümü için tüm kurumlarımız ile işbirliği içindeyiz.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise mesleki eğitimin memleket meselesi olduğunu belirterek; “ Türkiye Yüzyılı Vizyonumuz çerçevesinde mesleki eğitimin önemli ayrı bir noktada. Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için sanayimizin güçlü olması, bunun içinde yetişmiş kalifiye elemanlara ihtiyacımız var. Havza Belediyesi olarak bu bilinç içerisinde önelcikle Havza OSB’mizin yetişmiş ara eleman ihtiyacını karşılamak ve işsiz gençlerimizi meslek sahibi yapmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Burada sanayicilerimiz, eğitimcilerimiz ve bizlere önemli roller düşüyor. Bu konunun iki tarafı olan sanayi ve eğitim ayaklarının ortak hareket etmeleri ülkemiz geleceği için çok önemli. Havza Belediyesi olarak ilçemizin, bölgemizin ve ülkemizin geleceğine destek olmak adına yapılacak her türlü çalışmanın içerisinde olacağız.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması