Havza ve Asarcık’tan Deprem Bölgesine Kırmız Et

Samsun'un Havza ilçesinde başlatılan kampanyaya destek olarak verilen küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar kesilerek deprem bölgesine gönderildi.

Havza ve Asarcık’tan Deprem Bölgesine Kırmız Et

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği iller için Samsun'un Havza ilçesinde başlatılan kampanyaya destek olarak verilen küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar kesilerek deprem bölgesine gönderildi.

Havza ve Asarcık’ta yardımseverler tarafından depremzedeler için bağışlanan ve Havza Ziraat Odası Başkanlığı ile Türk Kızılay Asarcık Temsilciliği tarafından toplanan bağış ve adaklık 30 küçükbaş ve 3 büyükbaş hayvan özel bir et ürünleri kombinasında kesilerek deprem bölgesine gönderildi.

Hayvanların kesimi öncesi Asarcık Kaymakamı ve Havza Kaymakam Vekili Fatma Gül Nayman, Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Rafet Ergin, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, Türk Kızılay Asarcık Temsilciliği Koordinatörü Mustafa Gonca ‘nın katılımı ile Havza Müftüsü Cemil Alıcı tarafından dua edildi.

Edilen duanın ardından yardım amaçlı toplanan hayvanların kesimi gerçekleştirilerek Kahramanmaraş’a gönderildi.

Asarcık Kaymakamı ve Havza Kaymakam Vekili Fatma Gül Nayman vatandaşlar tarafından deprem bölgesi için yapılan yardım çalışmalarına yoğun ilgi olduğunu belirterek; “Bölgeden gelen talepler üzerine burada kesimini gerçekleştirmiş olduğumuz küçük ve büyükbaş hayvanların etlerini depremzedelerimize göndereceğiz. Bu çalışmamızda bizlere yardımcı olan Havza Ziraat Odası Başkanlığı, Türk Kızılay Asarcık Temsilciliği ile bağışları ile bizleri destekleyen besici ve hayır sahiplerine teşekkür ediyorum. Herkesten Allah razı olsun.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
MHP’de Müracaatlar Başladı
MHP’de Müracaatlar Başladı