Havza Müftülüğünde 711 Bin 594 Lira Yardım Toplandı

Türkiye Diyanet İşler Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Türkiye İçin İyilik Vakti Geçmiş Olsun Türkiye” sloganı ile cuma namazı sonrası bütün camilerde yardım toplandığını belirtti.

Havza Müftülüğünde 711 Bin 594 Lira Yardım Toplandı

Havza Müftüsü Cemil Alıcı Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından Türkiye Diyanet İşler Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Türkiye İçin İyilik Vakti Geçmiş Olsun Türkiye” sloganı ile cuma namazı sonrası bütün camilerde yardım toplandığını belirtti.

Havza Müftüsü Cemil Alıcı Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından Türkiye Diyanet İşler Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Türkiye İçin İyilik Vakti Geçmiş Olsun Türkiye” sloganı ile cuma namazı sonrası bütün camilerde ve din görevlilerinde yardım toplandığını belirtti. Havza’da kırsal mahallede yaşayan vatandaşlar yardımda yarıştı. Kimi köylerde 100 bin’in üzerinde yardımlar toplandı.

Havza Müftüsü Cemil Alıcı, yapılan çağrı sonrası Havza ilçe merkezi ve köylerinde 419 bin 969 lira ile Havza Müftülüğüne şahsen başvuranla ve din görevlilerinin bağışları 291 bin 625 lira toplandığını belirterek; “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplam 711 bin 594 lira ilgili yardım hesabına aktarıldı. Türkiye Diyanet İşler Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız tarafından deprem bölgesine olan ayni ve nakdi yardımlarımız devam edecek. Her nerde olursa olsun zorda kalana yadım etmek insanlık görevi. Bu hem Müslüman olarak hem de bir insan olarak başlıca vazifemiz. Bu gün darda olan kardeşlerimizin yanında olma zamanı. Yardım kampanyalarımıza destek olan herkes den Allah razı olsun. Az sadaka çok belayı def eder. Allah milletimize böyle bir felaket yaşatmasın” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Yol Yapım Ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor
Havza’da Yol Yapım Ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor
ŞEHİT BESİM KAZAR MTAL ÖĞRENCİLERİ BAKIM REHABİLİTASYON VE AİLE DANIŞMA MERKEZİNDE
ŞEHİT BESİM KAZAR MTAL ÖĞRENCİLERİ BAKIM REHABİLİTASYON VE AİLE DANIŞMA MERKEZİNDE