Havza’dan Deprem Bölgesine Yardımlar Sürüyor

Samsun'un Havza ilçesinde, kaymakamlık ve belediye öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası kapsamında kırsal mahallelerden temin edilerek yüklenen 1 tır odun deprem bölgesine gönderildi.

Havza’dan Deprem Bölgesine Yardımlar Sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından yardım faaliyetlerinin devam ettiği Samsun'un Havza ilçesinde, kaymakamlık ve belediye öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası kapsamında kırsal mahallelerden temin edilerek yüklenen 1 tır odun deprem bölgesine gönderildi.

Kampanya kapsamında vatandaşlar tarafından ilçe merkezinde belirlenen bir noktaya kırsal mahallelerden gönüllüler tarafından getirilen odunlar ilk olarak Havza Belediyesi personeli tarafından sobalık olarak kesildi.

Kesilerek çuvallanan odunlara Havza Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından ayarlanan 1 tıra yüklenerek Elbistan’a gönderildi. Odun yüklenen Tır Havza Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Kurt ve odun getiren kırsal mahalle sakinleri tarafından yolcu edildi.

Zeki Kurt; “İlçemizde kırsal mahallelerde yaşayan hayırsever vatandaş tarafından hazırlanan ve belediye personelimiz ile gönüllülerin katılımı ile kesilerek yakıma hazırlanan 1 tır yakacak odun yardımı deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarabilmek için deprem bölgesine gönderildi, yardım ve destekte bulunan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR