Havza’dan Deprem Bölgesine Yürek Isıtan Mesajlar

Samsun'un Havza ilçesinde, kaymakamlık ve belediye öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası kapsamında gelen yardım paketlerinin içinden duygulandıran notlar çıktı.

Havza’dan Deprem Bölgesine Yürek Isıtan Mesajlar

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından Samsun'un Havza ilçesinde, kaymakamlık ve belediye öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası kapsamında gelen yardım paketlerinin içinden duygulandıran notlar çıktı.

Havza Kaymakamlığı ve Havza Belediyesi öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası kapsamında Havza Belediyesi Kültür Merkezine gelen yardım paketleri ayrıştıran bayanlar iki ayrı yardım paketinin içerisinde için duygulandıran notlar çıktı.

Asya Tuna isimli bir çocuğun getirdiği beslenme çantası içerisinde 4 adet oyuncak ve bir not çıktı.

“ Merhaba ben Asya Tuna. Siz benim kardeşinizim. Sizi çok, sizi çok seviyorum. Size dua ediyorum.” Yazılı not yardım kolisine yerleştirildi.

Bir başka yardım paketinde ise bir pelüş ayı ve kıyafetlerin yanında üzerinde; “ Canım benim; bizim kardeşlerimizin kıyafetleri. Bazıları çok az kullanılmış yada hiç kullanılmamış. İnşallah beğenirsin, mutlu olursun. Bu zor günler geçecek Allah’ın izniyle. Dualarımız sizinle. Ablan var mı bilmiyoruz ama yoksa bile artık üç tane ablan var. Sen çok güçlüsün. Umudunu kaybetme.” Yazılı notta yardım kolileri ile birlikte deprem bölgesine gönderildi.

Öte yandan kampanya kapsamında bir kamyon yakacak ve soba Elbistan’a gönderildi.

Yakacak yüklü kamyon Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ve gönüllülerce deprem bölgesine gönderildi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir bundan sonra deprem bölgesine gönderilecek olan yardım araçlarının bölgeden gelen talep doğrultusunda gönderileceğini belirterek; “Şu an yakacak ve soba gibi malzemelere ihtiyaç var. Yardım yapacak vatandaşlarımızın AFAD’ın ilgili yardım hesaplarına yatırmaları önemle rica ederim.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR