Havzalı Besicisi Ve Çobanlardan Depremzedeler İçin 86 Bin 350 Lira Bağış

Samsun'un Havza ilçesinde küçükbaş besicisi ve çobanlarından depremzedeler için kestirdikleri koyunlardan elde ettikleri 86 bin 350 lira bağış depremzedeler için AFAD hesabına yatırdılar.

Havzalı Besicisi Ve Çobanlardan Depremzedeler İçin 86 Bin 350 Lira Bağış

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Samsun'un Havza ilçesinde küçükbaş besicisi ve çobanlarından depremzedeler için kestirdikleri koyunlardan elde ettikleri 86 bin 350 lira bağış depremzedeler için AFAD hesabına yatırdılar.

Küçükbaş besicisi ve çobanlık yapan Ahmet Kılıç ve kendisi gibi çobanlık yapan Engin Edis ile Hasan Eski ile Havza ve mahallelerinde küçükbaş besicisi ve çobanlık yapanların katılımı ile yardım kampanyasına destek olmak için çalışma başlattılar.

 

Kılıç ve arkadaşları ulaştıkları ve kampanyaya destek olmak isteyen 36 küçükbaş besicisi ve çobandan topladıkları 36 koyunu mezbahada kestirerek satışını yaptılar

Kılıç ve arkadaşları kesilen koyunlardan elde edilen 86 bin 350 lirayı Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan ile birlikte Ziraat Bankası Havza Şubesine giderek AFAD’ın ilgili yardım hesabına yatırdılar.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Kılıç ve arkadaşlarına teşekkür ederek; “Kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Güzel yüreklerini ve ellerinde olanı ortaya koyarak azı çok yaptılar ve asrın felaketinde yaraların sarılmasına katkı sundular. Deprem bölgelerine yeterince yardım malzemesi ulaşmış durumda. Halkımızdan ricamız yapacakları yardımları nakit olarak AFAD’ın ilgili hesap numaralarına yapmaları.” Dedi.

Çobanlık yapan Ahmet Kılıç yapmış olduğu açıklamada Küçükbaş besicisi ve çobanlık yapanlar arasında bir kampanya düzenlediklerini belirterek; “ Kampanyaya katılan arkadaşlardan topladığımız 36 adet küçükbaş hayvan topladık. Toplanan hayvanları mezbahada kesim yaptırarak nakde çevirdik. Hayvanlardan elde ettiğmiz 86 bin 350 lirayı belediye başkanımızın eşliğinde bankadan AFAD hesabına yatırdık. İnşallah bizden sonra gelecek arkadaşlara bir örnek oluruz. Bizim elimizden buydu, inşallah ileriki zamanlarda yeniden böyle bir çalışma yapacağız. “dedi.

Kılıç çalışma kapsamında Havzanın farklı mahallelerinde destek gördüklerini belirterek; “ Bazı arkadaşlarımız hava koşullarından dolayı bize destek olmadılar. Onlarda inşallah kendileri bireysel olarak yardımlarını yapacaklar. Bize destek olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
MHP’de Müracaatlar Başladı
MHP’de Müracaatlar Başladı