Havza’da Esnaf Odaları Ortak Yardım Kampanyası Düzenledi

Havza TSO ve esnaf ve sanatkarlar meslek odalarından deprem bölgesine yardım malzemesi yüklü tırlar ve 3 iş makinesi gönderdi.

Havza’da Esnaf Odaları Ortak Yardım Kampanyası Düzenledi

Havza TSO ve esnaf ve sanatkarlar meslek odalarından deprem bölgesine yardım malzemesi yüklü tırlar ve 3 iş makinesi gönderdi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından Samsun'un Havza ilçesinde, Havza Ticaret ve Sanayi Odası ve esnaf odalarının ortak başlattığı yardım kampanyası kapsamında temin edilen 3 iş makinesi ve yardım malzemelerin yüklendiği tırlar deprem bölgesine gönderildi.

 

Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde Havza Ticaret ve Sanayi Odası, Havza Ziraat Odası, Havza Bakkallar ve Manavlar Esnaf odası, Havza Madeni İşler Odası, Havza Şoförler ve Otomobilciler Odası, Havza Kahveciler Odası ve Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet odası,  tarafından yardım kampanyası düzenlendi.

Kevser Parkı karşısında kurulan kabul merkezi ile Havzalı esnafların katkıları ile toplanan 50 bin ekmek, su ve gıda ağırlıklı 2 Tır Elbistan’a ve un yüklü 3 Tır Malatya, Niğde ve Gaziantep’e, enkaz kaldırma ve kurtarma çalışmalarına destek olmak amacı ile 2 lastikli loder ile 3 adet ekskavatör ve 3 bin litre yedek yakıtları ile birlikte’te Elbistan ve Nizip bölgelerine gönderildi.

Un yüklü 3 Tır Malatya, Niğde ve Gaziantep’e anlaşmalı ekmek fırınlarına gönderildiği ve halka buralardan ücretsiz ekmek dağıtılacağı belirtildi.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar yapmış olduğu açıklamada; “Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde Havza Ticaret ve Sanayi Odası, Havza Ziraat Odası, Havza Bakkallar ve Manavlar Esnaf odası, Havza Madeni İşler Odası, Havza Şoförler ve Otomobilciler Odası, Havza Kahveciler Odası ve Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet olmak üzere Havza’da bunan esnaf ve meslek odalarının katkısı ile kısa zamanda yardım topladık. 3 iş makinemiz yanlarına verdiğimiz 3 bin litre mazotla birlikte deprem bölgesine yardıma intikal ettirildi. Ayrıca Malatya, Niğde ve Gaziantep’te anlaştığımız fırınlara 1’er tır un göndererek burada üretilen ekmekler vatandaşa ücretsiz bir şekilde dağıtılacak. Ayrıca 50 bin’in üzerinde ekmek, su ve temel gıda ürünlerini içeren 2 tırımızda yola çıktı. Yardımlarımız gıda ve su olarak devam edecek olup maddi ve gıda yardımlarının Kevser camisi karşısında açtığımız yardım merkezinde kabul etmeye devam ediyoruz. Toplanan bu yardımlar Samsun İl AFAD koordinesi, Samsun’un görevlendirildiği Elbistan bölgesine gönderilmektedir. Ülke çapında yaralarımızı sarmak için Sivil toplum örgütleri olarak tüm oda başkanlarımızın katılımı ile başlatılan yardım kampanyasına katkıda bulunan Havzalı Esnafımız ve halkımıza teşekkür ederim” dedi.

Genç Kızılay’ın da katılı ile yüklenen yardımlar, okunan dua ile deprem bölgesine gönderildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR