Havza’da 2022 Yılı Yatırımları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Havza Kaymakamı Nayman ile Belediye Başkanı Özdemir STK ve muhtarlar ile bir araya geldi

Havza’da 2022 Yılı Yatırımları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Havza Kaymakamı Nayman ile Belediye Başkanı Özdemir STK ve muhtarlar ile bir araya geldi

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir düzenlenen bir toplantı ile bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar ile bir araya geldi.

Havza Gençlik Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ilçede yapılan yatırımlar ve yapılaması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler aktardılar.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir toplantıda yapmış olduğu konuşmada Havzanın hızlı bir şekilde gelişim sürecine girdiğini belirterek; “Havza Belediyesi olarak Türkiye Yüzyılı Vizyonumuza uygun şekilde imar, şehir, tarımı ve ulaşım planları ile ilçemizi geleceğe hazırlamak adına elimizden geleni yapmaktayız. İlçemizde tarımsal alanda kapalı canlı hayvanımız hizmete girdi. İnşallah 2023 yılında tarımsal sulama alanında önemli gelişmeler yaşanacak ilçemizde. Yine Havzamızın geleceği olarak gördüğümüz OSB için çalışmalarımıza ara vermeden devam edilmekte. Yine ilçemiz halkımız için önem arz eden kapalı sebze pazarı için çalışmalarımız devam etmekte. 2023 yılında yarım kalan hizmetlerimiz tamamlamak ve üzerine daha fazlalarını eklemek için çalışacağız.” Dedi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ise ilçede 2022 yılında yapılan yatırımlar hakkında bilgiler vererek; “İlçe Sağlık Müdürlüğü binamız yapıldı ve hizmete başladı. İnşallah İmama Hatip Ortaokul binamızın pazartesi günü Vali Bey il birlikte açılışını yapacağız. Yine aynı gün hükümet konağımızın temelini atacağız. Meslek lisesi inşaatımızın yüzde 70’i tamamlandı. OSB yolumuz tamamlandı. İnşallah 2023 yılında ilçemizde biri OSB’de olmak üzere iki kreş yapılacak. Yeni bir trafo indirme merkezi, demiryolu indirme rampası ve bir ilkokul binası yapılması planlanmakta. İnşallah bu yıl OSB alanımızın yanına çok büyük bir lojistik merkezi yapılacak. Bu bir çok kişiye iş imkanı sağlayacak yatırımcılarımız gelecek OSB genişleme alanı işleminin tamamlanmasının ardından. İlçemizde TOKİ tarafından 150 konut yapılacak.” Dedi.

Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Şahin ise her koşulda devlet görevlisi bilinci ile hareket ettiklerini belirterek; “Muhtarlar olarak üzerimize düşen her türlü görevde kaymakamlığımız ve belediyemizin yanındayız.”dedi.

Toplantıya Havza İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Özkan Parlak, İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Şahin, Havza Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Cesur Şahin, Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Vahit Yılmaz ve muhtarlar katıldılar.

Toplantı çıkışında Havza Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Birimi tarafından katılımcılara dolandırıcılık hakkında broşür dağıtımı yapılarak bilgiler verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması