Havza Merkez Yatılı Kuran Kursunda Bir İlk

Samsun Haber - Havza Müftülüğüne bağlı merkez kuran kursunda hafızlık eğitimi gören öğrencilerimizden üç tanesi daha hafızlığını bitirdiler.

Havza Merkez Yatılı Kuran Kursunda Bir İlk

İlçemiz Müftülüğüne bağlı merkez kuran kursunda hafızlık eğitimi gören öğrencilerimizden üç tanesi daha hafızlığını bitirdiler.

İlçemiz Müftülüğüne bağlı olan merkez yatılı kuran kursu yöneticisi Kazım Seçgin’den aldığımız bilgilere göre, kursta hafızlık eğitimi gören öğrencilerden en küçüğü olan 12 yaşındaki Ertuğrul Öztürk ve 17 yaşındaki Yusuf Akbulat hafızlıklarını bitirmişlerdi onlarla beraber İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra kursumuzda hafızlık eğitimine başlayan ve hafız olmayı çok isteyen 19 yaşındaki öğrencimiz Halil İbrahim Türkan sekiz ay gibi kısa bir zaman zarfında hafızlığını bitirdi.

                Konuyla alakalı görüşünü aldığımız ve sekiz ay gibi kısa bir zaman zarfında hafızlığı bitiren öğrencimiz Halil İbrahim Türkan’a İmam Hatip Lisesinden sonra hafız olmayı neden istediğini sorduğumuzda şunları söyledi.

Dedem rahmetli Mehmet Hafız Gidirli Mahallesinde ve çevre Mahallelerde de Mehmet Hafız olarak bilinir tanınır ve sevilirdi bende dedemi çok severdim onun gibi hafız olmayı çok istedim ve çok şükür bende onun gibi bir hafız oldum dedi.

                Kurs yöneticisi Kazım Seçgin kursumuza maddi ve manevi desteklerini her zaman esirgemeyen Havza halkının yapmış olduğu yardımların boşa gitmediğini ve yetiştirdiğimiz hafızlarla bunları gösterdiklerini belirtti ve teşekkürlerini sundu.

Kurs yöneticisi Kazım hoca ayrıca ilçe Müftümüze ve müftülük personeli ve Kuran kursu öğreticilerine çalışanlarına ve öğrenci velilerine bu fedakâr davranışlarından ötürü teşekkür etti.

                

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
E Twinning Masalımın Sesi Projesi  Merkez İlkokulunda Başlıyor
E Twinning Masalımın Sesi Projesi Merkez İlkokulunda Başlıyor
Trafik Kazası 12 Yaralı
Trafik Kazası 12 Yaralı