Havza Muhtarlar Derneğinden Kahvaltılı İstişare Toplantısı

Havza Muhtarları Derneği tarafından kahvaltılı istişare toplantısı düzenlendi. Toplantı sonrası muhtarlar Havza Kaymakamı ve Havza Belediye Başkanı ile birlikte Havza Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret ettiler.

Havza Muhtarlar Derneğinden Kahvaltılı İstişare Toplantısı

Havza Muhtarları Derneği tarafından kahvaltılı istişare toplantısı düzenlendi. Toplantı sonrası muhtarlar Havza Kaymakamı ve Havza Belediye Başkanı ile birlikte Havza Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret ettiler.

İlçede özel bir tesiste düzenlenen kahvaltı programına Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Özkan Parlak, Havza İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, MHP İlçe Başkanı Ferhat Gültekin, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, Havza Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mehmet Tural, Havza Madeni İşler Odası Başkanı Cesur Şahin, Havza Bakkal ve Bayiiler Esnaf Odası Başkanı Vahit Yılmaz ve muhtarlar katıldılar.

Kahvaltı sonrası konuşan Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin katılımcılara teşekkür ederek; “2023 yılının ilk toplantısında muhtarlarımız ile ilk toplantımızı gerçekleştirdik. İnşallah ilçemiz ve bizler için güzel gelişmelerin yaşandığı bir yıla hep birlikte başladık. Rabbim ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz için çalışanların yar ve yardımcısı olsun.” Dedi.

Konuşmanın ardından Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir muhtarların taleplerini dinleyerek 2022 yılında yapılan çalışmalar ile 2023 yılında yapılacak çalışmalar hakkında muhtarlara bilgiler aktardılar.

Kahvaltının ardından Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ve muhtarlar Havza OSB idari binası, Havza OSB’de üretime geçen fabrikalar ile ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

Havza OSB idari binasında muhtarlara Havza OSB ile ilgili bilgiler aktaran Havza Kaymakamı Cengiz Nayman Havzanın gelecek 5 ila 7 yıl içerisinde hızlı bir büyüme trendine gireceğini belirterek; “ Havza için çalışmaktayız. Havza OSB’ye daha fazla yatırımcı bulmak adına Ankara, İstanbul ve Kapaklı gibi önde gelen sanayi merkezlerimize ziyaretlerde bulunmakta ve yatırımcıları ilçemize davet etmekteyiz. Son 10 yıl içerisinde Havza Nüfusunun ikiye katlayacağını öngörmekteyiz” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise yıl içerisinde farklı sivil toplum örgütlere Havza OSB’yi tanıtmak için bu tür geziler düzenleneceğini belirterek; “ Amacımız ilçemizde yaşanacak olan istihdam talebini karşılamak adına mesleki eğitim sürecine STK’larımızı dahil etmek istiyoruz. Son bir yıl içerisinde Havza OSB’de gelişme oranı yüzde 100’ün üzerinde. Gayemiz ilçemizi ülke ekonomisine katı veren, istihdam sorununu çözmüş bir yer haline getirmek.”dedi.

Havza OSB Müdürü Erol Pepeç ise Havza OSB’de yaşanan gelişmeler hakkında muhtarlara bilgiler aktardı. Pepeç ;” Havza’nın geleceğini geçmiş yıllarda Hayvancılığa ve Turizme bağladık ama Havza OSB bunun hem öncüsü hemde bahsettiğimiz diğer sektörlerin yanında götüren ve ateşleyen bir konuma sahip olacak. Açılan fabrikalar çiftçilerimizden esnafımıza fayda sağlarken istihdam noktasında ilçemize katkı sağlayacaktır” dedi.

Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan ise Havzanın gelişimine katkı sunmak adına her türlü desteği verdiklerini belirterek; “Bundan sonraki süreçte OSB’nin içerisine kurulacak demiryolu yükleme rampasının OSB’ye katılarak daha büyük bir ivme kazanmasını sağlayacağız. Bizlerde Birlik ve Beraberlik içerisinde ilçemiz için üzerimize düşen ne varsa hep birlikte yapmaktayız. Yeni OSB Müdürümüz Erol Pepeç’e görevinde başarılar dilerim” Dedi.

Ziyaretin sonunda muhtarlar adına Kaymakam Nayman ve Belediye Başkanı Özdemir’e teşekkür eden Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin; “ İnşallah hep beraber inşası devam eden fabrikalarımızın açılışını yapmak bizlere nasip olur. İlçemiz adına yürütmüş olduğunuz çalışmalar için sizlere teşekkür ederim.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CoffeeWorks'e görkemli açılış! Samsun'da kahveseverlerin buluşma noktası
CoffeeWorks'e görkemli açılış! Samsun'da kahveseverlerin buluşma noktası
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Havza’da kutlandı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Havza’da kutlandı