Havza’da Geri Dönüşen Şehir Samsun Projesi Tanıtıldı

Samsun Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Havza’da görev yapan Müdür yardımcılarına yönelik "Geri Dönüşen Şehir Samsun Projesi" kapsamında geri dönüşümün önemi anlatıldı.

Havza’da Geri Dönüşen Şehir Samsun Projesi Tanıtıldı

Samsun Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Havza’da görev yapan Müdür yardımcılarına yönelik  "Geri Dönüşen Şehir Samsun Projesi" kapsamında geri dönüşümün önemi anlatıldı.

Havza Muzaffer Tahmaz İş ve Uygulama okulu toplantı salonunda gerçekleştirilen programda Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre mühendisi Elif Özcan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminden Adem Apaydın, ilçede görev yapan Müdür yardımcılarına bilgi aktardı. Geri Dönüşen Şehir Samsun Projesi ile geri dönüşüm konusunda çalışmalar yaparak çevreye, ekonomiye katkı yapmak, veli ve öğrencilerde toplumsal farkındalık oluşturmak, atıkların değerlendirilerek ekonomiye katkı sağlanması ve çöp miktarının azaltılarak çevre kirliliğinin önlenmesi amaçlanıyor.

Eğitimde geri dönüşümün önemi ve geri dönüşüm bilinci oluşturulması, hangi maddelerin geri dönüşüme kazandırılabileceği, proje ile ulaşılacak hedef kitle, proje kapsamında okul içi ve okullar arası yarışmaların yapılması, okulların atık toplama ve değerlendirilmesi ile atık toplama alanlarının belirlenmesi konularında sunum yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminden Adem Apaydın, plastiklerin ve atık yağların çevreye çok düşük zarar verdiğini vurgulayarak, "Çocuklarımıza temiz ve sağlıklı bir dünya bırakabilmek adına daha bilinçli olmalıyız. Eğitim gerçekleştiren uzmanlarımıza ve eğitime katılım sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Yol Yapım Ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor
Havza’da Yol Yapım Ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor
ŞEHİT BESİM KAZAR MTAL ÖĞRENCİLERİ BAKIM REHABİLİTASYON VE AİLE DANIŞMA MERKEZİNDE
ŞEHİT BESİM KAZAR MTAL ÖĞRENCİLERİ BAKIM REHABİLİTASYON VE AİLE DANIŞMA MERKEZİNDE