Samsun’a Tek Araçla Yolculuk Dönemi Başladı

Samsun-Havza arası minibüs ulaşım eski Bafra garajı Büyük Cami Karşısında açılışı yapılan Transfer Merkezi'nden yapılmaya başladı.

Samsun’a Tek Araçla Yolculuk Dönemi Başladı

Samsun-Havza  arası minibüs ulaşım eski Bafra garajı Büyük Cami Karşısında açılışı yapılan Transfer Merkezi'nden yapılmaya başladı.

Merkez ile birlikte artık vatandaşlar tek bir araçla ilçeden şehir merkezine, şehir merkezinden de ilçelere ulaşabilecek.

İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi'nde 13 indirme peronu, 3 adet havaalanı servis peronu, 3 adet bilet gişesi, 72 araçlık açık otopark ve 12 araçlık taksi durağının yer aldığını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçelerden şehir merkezine ulaşma sorununun artık ortadan kalktığını ifade ederek şunları söyledi:

"Derdimiz ve heyecanımız Samsun için. Minibüsçülerimizi ve vatandaşlarımızı, herkesi dinledik. İlçelerden gelen vatandaşların şehir merkezine ulaşmayla ilgili zorluğu vardı. Şimdi biz onu ortadan kaldırdık. Samsun'a ilçelerden merkeze bir günde giren minibüs sayısı 372. Bunun biz 11 ay sayımını yaptık. İnsanlarımız artık hangi ilçeye gitmek isterse rahatça buradan binip gidebilecekler. Bir minibüs 17 yolcu taşıyor şehre giremiyor. Bu doğru bir yaklaşım değil. Oradan in diğerine bin. Hakikaten çileli bir ulaşım olmuştu. Seçim kampanyamız sırasında söz vermiştik. Sözümüzü de tuttuk."

Konuşmalar sonrasında İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi dualar eşliğinde açıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması