Havza’da Kadınlara KADES Bilgilendirme Çalışması Başladı

Havza Kaymakamlığı koordinesinde kadına karşı şiddetin önlenmesi çalışmaları kapsamında kamu kurumlarında ve özel işyerlerinde çalışan, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Müftülüğünce açılan kurslara devam eden kadınlara yönelik Kadın Acil Destek Uygulamasını (KADES)hakkında bilgilendirme yapıldı.

Havza’da Kadınlara KADES Bilgilendirme Çalışması Başladı

Samsunun Havza ilçesinde Havza Kaymakamlığı koordinesinde kadına karşı şiddetin önlenmesi çalışmaları kapsamında kamu kurumlarında ve özel işyerlerinde çalışan, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Müftülüğünce açılan kurslara devam eden kadınlara yönelik Kadın Acil Destek Uygulamasını (KADES)hakkında bilgilendirme yapıldı.

Havza Kaymakamlığı koordinesinde Havza İlçe Emniyet Müdürlüğü, Havza İlçe Jandarma Müdürlüğü ve İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğünde görevli personellerden oluşan ekipler kamu kurumlarında ve özel işyerlerinde çalışan, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Müftülüğünce açılan kurslara devam eden kadınlara yönelik işyerlerinde ziyaret ederek KADES hakkında kadınlara yönelik bilgilendirme ve broşür dağıtımı gerçekleştirdiler.

6 gün sürecek olan çalışmaların il gününde Havza 25 Mayıs Anadolu Lisesi, 25 Mayıs İlkokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi ike Kredi Yurtlar Kurumunda görevli kadınlara yönelik bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Yapılan çalışmalarda kadınlara KADES uygulaması hakkında kapsamlı bilgiler verilerek KADES uygulamasının indirilmesi, kurulması ve kurulması anlatıldı ve broşür dağıtımı gerçekleştirildi.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Havza Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Sezen Necla Mutlu Güvendi 6 günde 1500 kadına ulaşmayı hedeflediklerini belirterek; “ Kaymakamlığımız koordinesinde yürütmüş olduğumuz çalışmalarda önceliğimiz KADES uygulamasının tüm sektörlerdeki kadın kamu çalışanlarımızın telefonlarına indirilmesinin teşvik edilmesi. Bu amaçla kamu ve özel işyerlerinde, Halk Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve Gençlik Merkezi Müdürlüğümüzün kursları, Yükseköğrenim yurtları ve benzeri hizmet alanlarında uzman bilgilendirme faaliyetlerinde bulunacağız. Ayrıca toplu taşıma araçları, istasyon ve duraklarında, ilçe pazarında ve sosyal medya mecralarında KADES uygulaması tanıtımlarının yapılarak vatandaşlarımızda farkındalık çalışması yapılacak.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR