Havza OSB Yönetim Kurulunda Görev Değişikliği

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman yapmış olduğu açıklama ile Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine getirildiğini belirtti.

Havza OSB Yönetim Kurulunda Görev Değişikliği

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman yapmış olduğu açıklama ile Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine getirildiğini belirtti.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman Havza OSB yönetimim kurulunda yapılan görev değişikliği ile Havza OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine kendisinin getirildiğini belirterek; “ Havza OSB’nin kurumsal yapısının sağlamlaştırılması ve devamlılığının sağlanması adına yapılan görev değişikliği ile Havza OSB yönetimi kurulu Havza OSB adıma daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir. Havza OSB İdari Binamızın faaliyete geçmesi ile birlikte Havza OSB Müdürlüğüne Erol Pepeç atanarak görevine başladı ve OSB’mizin idari işleri buradan yürütülmekte.” Dedi.

Yapılan değişiklikle Havza OSB Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Başkan Vekili Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Yönetim Kurulu Üyeleri ise Samsun Vali Yardımcısı Şevket Cinbir, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Havza TSO Başkanı Erkan Acar şeklinde oluştu.

Havza OSB’de yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Havza Kaymakamı ve Havza OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cengiz Nayman Havza OSB bağlantı yolunun hızlı bir şekilde yapımın devam ettiğini belirterek; “Samsun Büyükşehir Belediyemiz tarafından 20 santimetre kalınlığında hasır beton imalatı devam etmekte ve yol yapımı yaklaşık 15 milyon liraya mal olacak. Bunun ile birlikte Havza OSB’nin altyapısını güçlendirmek adına trafo indirme merkezi, doğal gaz verilmesi, demiryolu yükleme rampası ve güvenlik kamerası sistemi çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmekte.” Dedi.

Kaymakam Nayman Havza OSB’nin ihtiyaç duyacağı ara eleman ihtiyacını karşılamak ve yetişmiş ara elaman sorununu çözmek için Havza OSB’de Mesleki Eğitim Merkezi kurulduğunu belirterek; “OKA ve Gürpınar ailesinin destekli projemiz ile iş arayan vasıfsız işsizlere meslek öğretecek diğer yandan eleman arayan işverenin yetişmiş ara elaman ihtiyacını karşılamak ve de istihdama katkıda bulunmak adına Mesleki Eğitim Merkezimiz kısa süre sonra faaliyete girecek.” Dedi.

Havza OSB’de bir taraftan ekonomik yatırımlar yapılırken diğer taraftan da çevreci bir yaklaşım izlendiğini belirten Havza Kaymakamı Nayman; “Bu amaçla Havza OSB’de 1200 fidan dikimi gerçekleştirdik. Ayrıca iler biyolojik su artıma tesisimizin proje çalışmaları devam etmekte. Yine firmalarımız tarafından yenilenebilir enerji kullanımı için çalışmalar yapılmakta.”dedi

Havza OSB’de Türkiye’de sektörünün lider firmalarının yatırım yaptığını ifade eden Nayman; “Türkiye’nin en büyük kenevir işleme fabrikası Havza OSB’de kuruluyor. Yine medikal, balık yemi gibi sektörlerde lider firmalar tarafından yatırımlar yapılmakta. İnşallah 25 Mayıs 2023 tarihinde Havza OSB’de en az 25 firmamız faaliyete olmasını ön görmekteyiz. Havza OSB yapılan ve yapılacak çalışmalar ile bölgenin yükselen değeri durumunda. Bunu her geçen gün artan tahsis talepleri ile daha net görmekteyiz. Bölgemizde önümüzdeki zaman zarfında yeni yatırımcıların dahil olması ile 100’ün üzerinde fabrika kurulamasını ön görmekteyiz. Havza OSB’de ki bu olumlu gelişmeler ilçemiz ve bölgemizi olumlu yönde etkileyecektir. Gelecek 10 yıl içerisinde Havza artık göç alan ve güçlü bir ekonomiye sahip bir ilçe olacaktır.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması