Havza Ziraat Odası Başkanı Genç’ten Mazot Gübre Desteklemeleri Hakkında Açıklama

Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç 2022 yılı mazot gübre desteklemelerindeki ödeme değişiklikleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Havza Ziraat Odası Başkanı Genç’ten Mazot Gübre Desteklemeleri Hakkında Açıklama

Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç 2022 yılı mazot gübre desteklemelerindeki ödeme değişiklikleri hakkında açıklamalarda bulundu. Genç; “Destekleme parasını erken almak isteyenler İnternet bankacılığı kullanarak paralarını Ziraat Bankasından faizsiz masrafsız kredi kullanarak alabilecekler.” Dedi.

2022 yılı mazot gübre desteklemelerindeki ödeme değişiklikleri hakkında açıklamalarda bulunan Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç askıya çıkan 2022 yılı mazot gübre desteklemelerinin 31 Mart 2023’te hesaplara yatacağını belirterek; “Destekleme parasını erken almak isteyenler internet bankacılığı kullanarak veya paralarını en yakın Ziraat Bankası şubesinden faizsiz masrafsız kredi kullanarak alabilecekler. Kredi kullanmak isteyenler Ziraat Bankasından Başakkart, Bankkart, Başak hızlı kart gibi kartlarının olması gerekli. Kullanılan kredi 31 Mart’ta Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ödenecek. Çiftçilerin mazot gübre desteğini kullanabilmesi için Ziraat Bankasına 4 taahhütte bulunması gerekiyor. Taahhütte bulunan çiftçiler, mazot gübre desteğini sıfır faizli kredi olarak kullanacaklar ve destek karşılığı olan para Başak Kart’a tanımlanacak, çiftçilerimiz de Başak Kart’la anlaşmalı işyerlerinden mazot veya gübre alımı yapabilecekler.” Dedi.

Genç kredi kullananda ve kullanmayan çiftçilerin yeni uygulama ile yatan destekleme paralar ile sadece yetkili işyerlerinden mazot ve gübre alabileceklerini belirterek; “Destekleme paraları nakit olarak ödenmeyecek. Kredi kullanmak istemeyenlerin çiftçilerimizin paraları 31 Mart 2023’te banka hesaplarına yine sadece gübre ve mazot alınabilecek şekilde tanımlanacak. Erken ödemeyi sıfır faizli kredi yöntemi ile erken alabilecek çiftçilerimiz sadece ekmiş oldukları buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikale ve çeltik ürünleri için alabilecek. Ödemelerde 2022 ÇKS kayıtları dikkate alınacak.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CoffeeWorks'e görkemli açılış! Samsun'da kahveseverlerin buluşma noktası
CoffeeWorks'e görkemli açılış! Samsun'da kahveseverlerin buluşma noktası
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Havza’da kutlandı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Havza’da kutlandı