Kaymakam ve Belediye Başkanından Öğretmenlere Çiçek

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile öğretmenlere çiçek takdim ettiler.

Kaymakam ve Belediye Başkanından Öğretmenlere Çiçek

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile öğretmenlere çiçek takdim ettiler.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Öğretmenler Günü nedeni Karşıyaka İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek burada görev yapan öğretmenlere çiçek takdim ettiler.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir okulun öğretmenler odasında öğretmenlere tek tek çiçek vererek bir süre sohbet ettiler.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman öğretmenlik mesleğinin, gücünü sevgiden aldığını belirterek; “Öğretmenlik dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Tüm mesleklerin ana kaynağıdır. Çünkü bu mesleğin malzemesi insandır. Sizlerde bilirsiniz ki sevgi olmadan bu mesleğin ideal bir şekilde yapılması mümkün değildir. Kalbimizde öğrencilerimize duyduğumuz sevgi, onların eğitim öğretim bakımından gelişmesini, kişiliklerinin oluşmasını sağlayan en temel şeydir. Kısaca sevgi öğretmenlik mesleğinin özüdür. Öğrencilerimizi sevmeden onlara bir şeyler vermemiz ve güvenli yarınlar inşa etmemiz mümkün değildir.Bu nedenle öğretmen sevgiyle bakmalı, sürekli kendini geliştirmeli, yenilikleri yakından takip etmeli, mesleğinin onurunu ve şerefini her zaman korumalıdır. Modern ve güçlü Türkiye için hepimize ve değerli öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Tüm öğretmenlerimin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor sağlık ve mutluluklar diliyorum.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise öğretmene değer vermenin ve saygı duymanın hem inancımızın hem kültürümüzün gereği olduğunu vurgulayarak; “ Öğretmenler, ifa ettikleri bu kutsi görevle toplumun geleceğini inşa ederler. Bu vesileyle 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü eğitim dünyasına hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere eğitim şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle yad ediyor, eğitim camiamızın bu özel gününü kutluyorum.”dedi.

Kaymakam Nayman ve Belediye Başkanı Özdemir okul ziyaretinin ardından Tunceli İli Pülümür ilçesinde 1993 yılında şehit edilen öğretmen Ayhan Kural’ın annesi Gülbeyaz Kural’ı evinde ziyaret ettiler.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman şehit öğretmene Allah’tan rahmet dileyerek; “Öncelikle ülkemiz geleceği için görev yaptıkları esnada şehit edilen tüm öğretmenlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. Onların bizlere bırakmış oldukları emanetleri aileleri bizler için çok önemli. Gülbeyaz annemizin nezlinde tüm şehit öğretmenlerimizin ailelerinin Öğretmenler Günü kutluyorum.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise, “Öğretmene değer vermek ve sonsuz saygı duymak hem inancımızın hem kültürümüzün gereğidir. Öğretmenler, ifa ettikleri bu kutsi görevle toplumun geleceğini inşa ederler. Bu vesileyle 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü eğitim dünyasına hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere eğitim şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle yad ediyor, eğitim camiamızın bu özel gününü kutluyorum” diye konuştu.

Ziyarette Kaymakam Nayman ve Başkan Özdemir’e Havza Sosyal Hizmetler Müdürü Sezen Necla Mutlu Güvendi eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
MHP’de Müracaatlar Başladı
MHP’de Müracaatlar Başladı