11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Havza OSB Ağaçlandırıldı

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Havza'da da fidanlar toprakla buluşturuldu.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Havza OSB Ağaçlandırıldı

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Havza'da da fidanlar toprakla buluşturuldu.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ağaçlandırma çalışmaları kapsamında bu yıl Havza Organize Sanayi Bölgesinde ayrılan yeşil alanda ağaçlandırma çalışımları yapıldı.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu ve protokol üyelerinin katılımı ile Havza OSB nizamiyesi yanında bulunan ve yeşil alan olarak ilan edilen bölgede 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ağaçlandırma çalışmaları kapsamında fidan dikimi gerçekleştirildi.

Kaymakam Cengiz Nayman, gelecek nesillere bırakılabilecek en güzel miraslardan birinin yeşil bir Türkiye olduğunu vurgulayarak, “Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşlarımızın yoğun taleplerine karşılık vermek amacıyla öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine, kısaca 7'den 77'ye toplumun bütün kesimleri ile birlikte fidanları toprakla buluşturacağız. Bu yıl Havza OSB’mizde ağaçlandırma çalışması yaptık. Havza OSB çevreye duyarlı, yapılan yatırımlarda çevre öncelikli bir OSB. Ağaçlandırma çalışmalarımız ile çevreci bir OSB çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise yatırımların en güzelinin geleceğe yapılan yatırım olduğunu dile getirerek, “Birlikte diktiğimiz bu fidanlar büyüyecek, oksijen ve enerji üretecek. Gençlerimiz, geleceğimiz için inşallah bu tip projeleri destekliyoruz. Yeşil bir Havza için çalışıyoruz ve park ve bahçelerimizde çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. İnşallah buraya diktiğimiz fidanlarımızda OSB’miz ile birlikte büyüyecek. Doğayı koruyan ve yeşil bir OSB için çalışmaktayız.” diye konuştu.

Yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler veren Havza Orman İşletme Şefi Rıdvan Mutlu ise 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ağaçlandırma çalışmaları kapsamında bölgeye ilk etapta 100 toplamda 1023 fidan dikileceğini belirterek; “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Orman İşletme Şefliği olarak vatandaşlarımıza 3250 adet farklı cinslerde fidan dağıtımı gerçekleştirdik.”dedi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir fidan dikimi için alan gelen özel öğrenciler ile de sohbet ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR