Havza ADD, 29 Ekim Cumhuriyet Balosu Düzenlendi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Havza Şubesi bir dizi etkinlik ile 29 Ekim Cumhuriyet Balosu düzenledi.

Havza ADD, 29 Ekim Cumhuriyet Balosu Düzenlendi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Havza Şubesi bir dizi etkinlik ile 29 Ekim Cumhuriyet Balosu düzenledi.

Havza Atatürkçü düşünce derneği tarafından Havza Ancere Thermal Otel’de düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Balosuna Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, Havza CHP İlçe yönetimi, ADD Havza Şube Başkanı Cemalettin Yiğit, Saadet Partisi İlçe Başkanı Rasim Korkmazlı, Bakkallar Odası Başkanı Vahit Yılmaz, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, sendika temsilcileri ve ADD üyeleri ve davetliler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış Konuşmasını Yapan ADD Havza Şube Başkanı Cemalettin Yiğit, Cumhuriyetin kuruluşunu bir arada kutlamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek; “Tam 1 yıl sonra, yani 100. yılında ulusça çok daha büyük coşkuyla, heyecanla kutlayacağımız Cumhuriyet, onun büyük öncüsü Mustafa Kemal Atatürk’le arkadaşlarının, büyük Türk ulusuna en büyük armağanıdır.    Biz Cumhuriyet sevdalıları, onu hep bu bilinçle sever, sahiplenir, yaşatırız. Ancak ülkemizde kimi zaman alttan alta, kimi zaman açıktan açığa estirilen karşıdevrim rüzgârları nedeniyle eğitim, ekonomi, bilim, sanat, hukuk ve benzer alanlarda amaçlanan noktada bulunduğumuzu söyleyemiyoruz ne yazık ki. Bugün yakındığımız ne kadar sorun varsa hepsinin altında Büyük Önderimizin “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir” ilkesinden uzaklaşmak vardır. Unutmayalım ki bu topraklardan bir Mustafa Kemal ışığı geçti. Bütün uğraşlara karşın hiçbir güç, onu söndüremedi, söndüremeyecek. 100. yılımıza bu umutla, bu bilinçle, bu dirençle giriyoruz. Bizi, çocuklarımızı daha aydınlık günler bekliyor. Bundan en ufak bir kuşkumuz yok. Bu düşünce ve duygularla sizleri saygıyla selamlıyor, Atatürkçü Düşünce Derneği Havza Şubesi adına bir kez daha hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Kemal Zeybek; Bir Ulusun varlığını, bir devletin var olduğunu bu gün ki yaşamımıza bize sunan Mustafa kemal Atatürk ve değerlerini yaşatmaya çalışan ADD’nin değerli üyelerini sevgi ve saygıyla selamlıyorum. İstiklal Savaşından sonra 29 Ekim 1925 yılından bu zaman kadar eğitimden sağlığa, haklarımızdan hukukumuza adaletin en iyi şekilde icra edilmesine kadar yaşamın her alanında rahat yaşıyorsak bu Atatürk’ün bize bırakmış olduğu Cumhuriyet sayesinde olmuştur. Cumhuriyet var oldukça bu ülke var olacaktır. Kurtuluş savaşında atalarımızın verdiği bu mücadele ile kurulan Cumhuriyet rejiminin devam etmesi için bu günde bizler devam edeceğiz. Cumhuriyetin değerleri içerisinde demokratik olarak sizler arasından seçildik. Ulusal bayramlarımızın kutlanmaması için elinden gelenlere dik duruşumuz ve ilk gün ki coşkumuz ile hep birlikte kutluyoruz. Atatürk devrimleri sayesinde ülkemiz gelişmiş, bir Ortadoğu olmaktan kurtulmuştur. Atatürk’ün bize bıraktığı emaneti yaşatmak için, Cumhuriyet demek özgürlük demek, Bilim demek, Akılcılık demektir. Bu duygu ve düşüncelerle Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası Grup Mavi Düş tarafından müzik programı düzenlendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti Milletvekili Aday Adayı  Murat İkiz
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat İkiz "Özveriyle hizmet edeceğim"
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek