Havza’da Muhtarlar Günü Kutlandı

Havza’da 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

Havza’da Muhtarlar Günü Kutlandı

Havza’da 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

Program kapsamında ilk olarak muhtarlar tarafından Atatürk Anıtı’na Havza Muhtarları Derneği Başkan Vekili Sevil Çelik tarafından çelenk sunduktan sonra saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okundu.

Günün anlamına ilişkin konuşmayı yapan Türkiye Muhtarlar Derneği Havza Şubesi Başkanı Atilla Turguter Muhtarlar günü ile ilgili bilgiler vererek ; “Cenazede, düğünde, bayram da halkımız ile 24 saat birlikte olan ve onların dertlerini dert, sevinçlerini kendimize mutluluk kaynağı görmekten her zaman onur duyduk.” dedi.

Çelenk sunma törenine Havza İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Başçavuş Özkan Parlak, Havza İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı, Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun ile muhtarlar katıldı.

Mehmetçik Meydanı’ndaki programın ardından Havza Muhtarları Derneği Başkan Vekili Sevil Çelik beraberindeki muhtarlar Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret ettiler.

Havza Belediye Başkanı Özdemir’in makamında ziyarette Havza Muhtarları Derneği Başkan Vekili Sevil Çelik muhtarlık müessesesinin 1829 yılına dayandığını belirterek; “Yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturduğunu ve 2015 yılında 19 Ekim tarihinin Başbakanlık genelgesi ile Muhtarları Günü olarak kutlanmaya başladı.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise muhtarlık görevinin sevgi ve fedakarlık isteyen zor bir iş olduğuna değinerek, “Öncelikle geçen hafta Amasra’da meydana gelen maden kazasında şehit olan madencilerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum. Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Muhtarlarımız bizlerin en yakın mesai arkadaşlarımız. Onlara destek olmak için elimizden geleni yapmaktayız” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonunda Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Havza Muhtarları Derneği Başkan Vekili Sevil Çelik’e çiçek takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti Milletvekili Aday Adayı  Murat İkiz
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat İkiz "Özveriyle hizmet edeceğim"
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek