Havza’da 12 Ustaya “Usta Öğretici” Belgesi

Havza Mesleki Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan kursu başarı ile bitiren 12 kursiyer ustaya “usta öğretici” belgeleri verildi.

Havza’da 12 Ustaya “Usta Öğretici” Belgesi

Havza Mesleki Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan kursu başarı ile bitiren 12 kursiyer ustaya  “usta öğretici” belgeleri verildi.

Havza Mesleki Eğitim Merkezinde açılan 40 saatlik İş Pedagojisi Kursunu başarı ile tamamlayan 12 usta belgelerini teslim aldı.

Ustalar belgelerini Havza Mesleki Eğitim Müdür Vekili Muharrem Kırımlı ve Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Cesur Şahin teslim etti.

Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Cesur Şahin mesleki eğitimin öneminin her geçen gün daha fazla anlaşıldığını ifade ederek; “ Bu gün sanayimizde yıllarca ustalık yapmış 12 ustamız yanlarında çırak öğrenci yetiştirmek yeterlilik adına belgelerini aldılar. Sanayimizin ihtiyacı olan yetişmiş ara eleman eksiğinin giderilmesi için bu tür kursları önemsiyoruz. Maalesef artık ustalarımız çırak bulmakta zorlanmaktalar. Şimdi gençlerimiz sanayiden uzak duruyor. İyi ustaların yetişmesi için mesleki eğitim önemli.” Dedi.

Havza Mesleki Eğitim Müdür Vekili Muharrem Kırımlı, açılan kursta eğitim psikolojisi, iletişim becerileri ve iş güvenliği konularında 40 saat eğitim verildiğini, eğitimlerini tamamlayan 14 kişinin usta öğretici belgesi almaya hak kazandığını ve İş Pedagojisi Kursuna ustalık belgesi olan kişilerin yanı sıra meslek lisesi ile meslek yüksekokulu mezunlarında başvurabileceklerini söyledi.

Belge tesliminde Havza Madeni İşler Odası Sekreteri Hüseyin Çakır hazır bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması