Havza’da Amatör Spor Haftası Etkinlikler İle Kutlanıyor

3 -9 Ekim Amatör Spor Haftası Havza’da çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya devam ediyor.

Havza’da Amatör Spor Haftası Etkinlikler İle Kutlanıyor

3 -9 Ekim Amatör Spor Haftası Havza’da çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya devam ediyor.

Etkinlikler kapsamında Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Havza Belediyesi, Havza İlçe Sağlık Müdürlüğü, Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından Amatör Spor Haftası Yürüyüşü ve çeşitli spor etkinlikleri düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Gençli Merkezi ve özel spor kurslarını devam eden kursiyerler ve öğrenciler Atatürk Evinden Mehmetçik Meydanına kadar süren Amatör Spor Haftası yürüyüşünü gerçekleştirdiler.

Mehmetçik Meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından güreş ve karate gösterileri sahnelendi.

Gösteriler sonrası etkinliğe katılan öğrenciler koşu, parkur, ok atma, bocce, badminton gibi spor branşlarında hünerlerini sergilediler.

Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, düzenlenen etkinliklerin hafta boyunca devam edeceğini belirterek, “Etkinlikler kapsamında bu yıl halkımızı spor ile buluşturmak için sporu ayaklarına kadar getirdik. Amacımız çocuklarımıza ve halkımıza sporu sevdirmek ve onların birlikteliklerine katkı sağlamak.” dedi.

Etkinliğe katılan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havza Belediyesi olarak ilçede spor alanlarının genişlemesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar yürüttüklerini belirterek; “İlçe halkımızın spor yapa bilmeleri adına ilçemizde çalışmalarımız devam etmekte. Havza Belediyesi olarak spor kulüplerimiz ve sporcularımızın her zaman yanındayız.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti Milletvekili Aday Adayı  Murat İkiz
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat İkiz "Özveriyle hizmet edeceğim"
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek