Gezici Çanakkale Müzesi Sergisi Havza’da

Havza ilçesinde, Çanakkale Destanı'nın anlatıldığı, kahraman askerlere ait eşyalar ile kullanılan mühimmatın yer sergilendiği “Gezici Çanakkale Müzesi Sergisi” ziyarete açıldı.

Gezici Çanakkale Müzesi Sergisi Havza’da

Havza ilçesinde, Çanakkale Destanı'nın anlatıldığı, kahraman askerlere ait eşyalar ile kullanılan mühimmatın yer sergilendiği  “Gezici Çanakkale Müzesi Sergisi” ziyarete açıldı.

Havza 25 Mayıs İlkokulu çok amaçlı salonunda açılan Gezici Çanakkale Müzesi Sergisinin açıldığı ilk gün sergiyi ziyaret eden Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam sergi hakkında bilgiler aldı.

Ziyaret öncesi sergiyi ziyaret edecek öğrenciler ile sohbet eden Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam öğrencilere Çanakkale Savaşı sırasında verilen mücadelenin önemine değinerek; “O gün atalarımızın vermiş olduğu mücadele sayesinde bu gün buradayız. Aziz Türk milleti için istikbal, istiklal, özgürlük, hürriyet söz konusu olduğunda nasıl kararlı, azimli kahramanlıklar sergilediğini bu sergide görecek ve anlayacaksınız. Bu büyük şanlı mücadelenin, kahramanlık mücadelesinin ayrıntılarını burada göreceksiniz. Gençler önce kendi tarihimizi öğrenelim. Ülkemizi çok sevelim. Çanakkale'ye gidip, oradaki havayı teneffüs etmenizi de öneriyorum” dedi.

Daha sonra ise Gezici Çanakkale Müzesi Sergisi görevlisi Ali Murat Kalegil tarafında öğrencilere Çanakkale Deniz Zaferi ve kara savaşları hakkında bilgiler verdi.

Saha sonra ise Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam öğrenciler ile birlikte sergiyi ziyaret ettiler.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam açılan sergi ile Çanakkale Savaşı sırasında verilen mücadelenin gelecek nesillere aktarılması ve Çanakkale'ye gidemeyenlere Çanakkale ruhunu aşılamak amacıyla sergiyi ilçeye davet ettiklerini belirterek;” Sergimiz 7 gün boyunca öğrenci ve vatandaşlarımızın ziyaretine açık olacak. Yaklaşık 200’ün üzerinde farklı savaş ekipmanının sergilendiği sergimizin gezilmesini öğrencilerimize vatandaşlarımıza tavsiye ediyorum. Çanakkale ruhunu görmek ve içlerinde hissetmek isteyen herkes bu sergiyi gezmeli.” Dedi.

Müze görevlilerince Çanakkale Savaşları'ndaki kahramanlıklar ve yaşananlar hakkında bilgilendirmenin de yapıldığı sergiyi, öğrenciler ve vatandaşlar 7 gün boyunca 09.00 ila 17.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti Milletvekili Aday Adayı  Murat İkiz
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat İkiz "Özveriyle hizmet edeceğim"
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek