Hacı Ali – Elmas Hatun Acar Camiinin Temeli Atıldı

Havza’da hayırsever Acar ailesi tarafından yaptırılan Hacı Ali – Elmas Hatun Acar Camii temeli düzenlenen tören ile atıldı.

Hacı Ali – Elmas Hatun Acar Camiinin Temeli Atıldı

Havza’da hayırsever Acar ailesi tarafından yaptırılan Hacı Ali – Elmas Hatun Acar Camii temeli düzenlenen tören ile atıldı.

Değirmen Üstü Mahallesinde hayırsever Acar ailesi tarafından yaptırılan Hacı Ali – Elmas Hatun Acar Camii temel atma töreni okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda Hayırsever Acar ailesi adına konuşan Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar Acar ailesi olarak vefat eden aile büyüklerinin adına yaşatmak bunu yaparken de faydalı bir hizmete imza atmak adına merhum Hacı Ali Acar ve Eşi Elmas Acar adına cami yaptırmaya karar verdiklerini belirterek; “Bu bizim hayalimizdi Allah bizlere bunu yapmayı nasip etti. İnşallah bundan sonrada aile olarak ilçe halkımıza hizmete devam edeceğiz. Biz Havzalıyız ve yatırımımızda hayrımız da Havza’ya. İnşallah camimizi ilk teravih namazına yetiştireceğiz.  Katılımlarınızdan ötürü herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise camilerin toplumumuzda önemli bir yeri olduğunu ifade ederek; “Önceden bir cami yapılır şehir bu caminin etrafına kurulurdu. Bizlerde yapmış olduğumuz imar uygulamalarında buna dikkat etmeye çalışıyoruz. Bu bölge ki halkımızın ibadethane ihtiyacını karşılayacak olan camimiz hayırlı olsun. Hayırsever Acar ailesine teşekkür ederim.” Dedi.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ise yapılan caminin hayırlı olmasını dileyerek hayır sahibi Acar ailesine teşekkür etti.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta ise toplumun önemli bir ihtiyacına cevap verecek olan camiyi yaptıran Acar ailesine teşekkür etti.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı ise Havza’da hayırlı bir hizmet için toplandıklarını belirterek; “İnşallah birazdan temelini atacağımız cami, gençliğimize, geleceğimize ve bizler sonraki nesiller için hayırlara vesile olur.  Erkan beyin değerli anne ve babasının vefat etmiş olduğunu öğrendim. Tabi arkasından hayır yapan evlat geride bırakmakları çok güzel. Ancak burada bulunan arkadaşlarımıza tavsiyem hayrımızı sağlığımızda yapalım.  Camilerimizde 4 – 6 yaş anaokullarımız açıyoruz. İnşallah burada da bir anaokulumuz açacağız. Neden caminin üst katına çıkacakları biz ancak o alta kattaki oyun alanlarında yetiştirebiliriz. Oraya 4-5- 6 yaşındaki çocuklarımız gelirse bu üst katta bu yapmış olduğumuz camiler bu yapmış olduğumuz camiler boşuna olmamış olur. En azından önce cıvıl cıvıl çocuklarımız ile başlayan bu saflar ardından caminin içerisinde büyüyerek gençlik ve ileri ki döneme doğru gider. Onun için 4- 6 yaş konusunu hassasiyetle desteklemekteyiz. Yaklaşık 4 ay önce Havza OSB’de 10 tesisimizin temelini hep birlikte attık. İnşallah Havza OSB’yi 10 katına genişleteceğiz. Havza OSB’miz için cami projemiz hazır. Yoldan görünen ve manası olan bir cami yapacağız. İnşallah onunda temelini Havza OSB’mizde beraber atarız. İnşallah Havzamız Samsun bölgesinin nasıl giriş kapısı ise bu gölgenin stratejik ve ortasında önemli bir noktası olacaktır. Biz buna inanıyoruz. Çünkü lokasyonu ve konumu bunu gerektiriyor. Camimiz güzel cıvıl cıvıl içi cemaatle dolu çok güzel bir camimiz olur.” Dedi.

Konuşmaların ardından Samsun İl Müftüsü Seyfellah Çakar tarafından yapılan duanın ardından kesilen kurban ile birlikte camiinin temeli Samsun Valisi Zülkif Dağlı,Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tarafından atıldı.

Hacı Ali – Elmas Hatun Acar Camii 2400 metrekare alan üzerine 400 metrekare alana inşa edilecek. 1200 metrekare kullanım alanı olacak olan camii yaklaşık 4 milyon liraya mal olacak.

Temel atma törenine tarafından yapılan duanın ardından kesilen kurban ile birlikte camiinin temeli Samsun Valisi Zülkif Dağlı,Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Asarcık Kaymakamı Fatma Gül Mayman, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun İl Müftüsü Seyfellah Çakar, siyasi parti temsilcileri ve davetliler ile vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
MHP’de Müracaatlar Başladı
MHP’de Müracaatlar Başladı