Havza’da 12 Milyon Liralık Yatırımın Temeli Atıldı

Havza Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösterecek ve 12 milyon liraya mal olacak fabrikanın temeli atıldı.

Havza’da 12 Milyon Liralık Yatırımın Temeli Atıldı

Havza Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösterecek ve 12 milyon liraya mal olacak fabrikanın temeli atıldı.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı Havza programı kapsamında Sözenler Semaver tarafından hizmete açılan Köfteci Ramiz iletmesinin açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Havzanın hızlı bir şekilde büyüdüğünü ifade ederek; “Bizlerde büyüyen ve gelişen ilçemize hizmet etmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Açılışı yapılan işyerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı ise Havza’nın ilk olarak termali ile anılan bir ilçe olduğunu belirterek; “Şimdi ise konaklama ve yeme içme tesisleri ile Havza adından söz ettiriyor. İnşallah önümüzdeki dönemde Havza ismi sanayisi ile de daha güçlü duyuracak. İşyerini hizmete açan ve istihdama katı sunam, ayrıca OSB’de temelini birazdan atacağımız fabrika ile daha çok istihdam sağlayacak olan Azem Sözen ve ailesine teşekkür ediyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından işyerinin kurdelesi İlçe Müftüsü Mehmet Nurlu tarafından okunan duanın ardından Samsun Valisi Zülkif Dağlıi Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve diğer katılımcılar tarafından kesilerek hizmete açıldı.

Vali Dağlı Havza programının son bölümünde ise Havza OSB’de faaliyete geçen bir fabrikada incelemelerde bulunarak temel atma törenine katıldı.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı Sözenler Semaver tarafından Havza OSB’de 12 milyon liraya mal olacak olan 5400 metrekare alanda 3700 metrekare kapalı üretim alanına sahip olacak ve 70 kişinin istihdam edileceği fabrikanın temelini attı.

Samsun Valisi Dağlı yatırımcı İş İnsanı Azem Sözen’den inşaatı kısa sürede bitirmesini isteyerek; “Bizim isteğimiz bu yönde. Biz bekleyen ve ağrı giden işleri karşıyız. Bizde işler hemen olmalı. İnşallah burada en kısa sürede yapılacak ve açılışını da her beraber yaparız. 2024 Ocak ayında inşaat tamamlanacak inşallah. İlçemize, halkımıza, yatırımcımıza, çalışacak olan işçilerimize, çalışanlarımıza hepsine hayırlı osun. Güzel bir girişim olduğunu biliyoruz. Yine Sözenler Semaver ülkemizde ve dünya da bilinen bir marka. Pazarlama gücü yüksek, üretim gücü yüksek. Sıfırdan bu aşama gelen önemli bir kuruluşumuz. İnşallah burada seri üretimi de arttırmak sureti ile ihracatımıza katkıda bulunacaklar. “ dedi.

Konuşmanın ardından İlçe Müftüsü Mehmet Nurlu tarafından okunan duanın ardından Samsun Valisi Zülkif Dağlı, CHP Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve İş İnsanı Azem Sözen tarafından basılan buton ile fabrikanın temeli atıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Yol Yapım Ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor
Havza’da Yol Yapım Ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor
ŞEHİT BESİM KAZAR MTAL ÖĞRENCİLERİ BAKIM REHABİLİTASYON VE AİLE DANIŞMA MERKEZİNDE
ŞEHİT BESİM KAZAR MTAL ÖĞRENCİLERİ BAKIM REHABİLİTASYON VE AİLE DANIŞMA MERKEZİNDE