Havza Kaymakamlığından Kan Bağışı Kampanyası

Havza Kaymakamlığınca düzenlenen kan bağışı kampanyası başladı.

Havza Kaymakamlığından Kan Bağışı Kampanyası

Havza Kaymakamlığınca düzenlenen kan bağışı kampanyası başladı.

Havza Kaymakamlığı tarafından Havza Belediyesi ve Türk Kızılay İlçe Koordinatörlüğü işbirliği ile Türk Kızılay tarafından yürütülen Güvenli Kan Temini Projesi kapsamında yürütülen çalışmalara destek olmak amacı ile 4 gün sürecek kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Mehmetçik Meydanına konuşlandırılan kan bağış otobüsünde yürütülen çalışmaları ziyaret eden Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldılar.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman toplumda kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak ve Türk Kızılay tarafından yürütülen Güvenli Kan Temini Projesine destek olmak amacı ile kan bağışı kampanyası düzenlediklerini ifade ederek; “Dün başladığımız ve Havza Kaymakamlığı olarak düzenlendiğimiz kampanyaya katılımın yoğun olması için gerekli çalışmalarımızı yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Unutulamamalı ki kan ihtiyaç değil acil ihtiyaç. Bu neden ile herkesi kan vermeye davet ediyorum.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise kanın tek kaynağının insan olduğunu hatırlatarak; “4 gün sürecek kampanyamız sonucunda Kızılay’ımıza önemli miktarda kan bağışında bulunacağımıza inanıyorum ve herkesi kan vermeye davet ediyorum.” dedi.

Çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Türk Kızılay İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu Genç Kızılay ve İlçe Koordinatörlüğü olarak kampanyaya destek verdiklerini ifade ederek; “İnşallah kampanyamızda yüksek bir sayı yakalamak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.” Dedi.

Kan bağış otobüsünü Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin ziyaret etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti Milletvekili Aday Adayı  Murat İkiz
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat İkiz "Özveriyle hizmet edeceğim"
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek