Havza OSB’de13 Yatırımın İnşaatı Devam Ediyor

Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkan Vekili Erkan Acar Havza OSB’de inşası devam eden yatırımları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Havza OSB’de13 Yatırımın İnşaatı Devam Ediyor

Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkan Vekili Erkan Acar Havza OSB’de inşası devam eden yatırımları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Acar; alanında 1. Bölgede toplam 42 adet sanayi parseli bulunmaktadır. Bu Parsellerde; “Havza OSB’de13 yatırımın inşaatı devam ediyor” dedi.

Havza OSB Başkan Vekili Erkan Acar ve beraberindekiler Havza OSB’de inşaatı devam eden yatırımları ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

Havza OSB Başkan Vekili Erkan Acar yapmış olduğu açıklamada Havza OSB’de 42 sanayi parseli bulunduğunu bunlardan 13 parselde inşaat faaliyetlerinin devam ettiğini, 7 parselde yatırımcıların proje aşamasında olduğunu ve 7 parselde yatırımcıların üretime geçtiğini belirterek; “ 7 parselde 33.500 metrekare alanda kurulu fabrikalarımızda şuan 275 kişi çalışmakta. 13 parselde 137.000 metrekare alanda ise inşaat çalışmalar devam etmekte. İnşallah 8 ay içerisinde 10 fabrikamız daha üretime geçecek. Üretime geçecek olan fabrikalarımızda ile birlikte yaklaşık 1350 kişi istihdam edileceğini ön görmekteyiz. Şuan Havza OSB’de yatırım yapan ve ihracat yapan 500 firma arasında yer alan iki firmamızda inşaatlarına devam etmekte.” Dedi.

Acar Havza OSB’de Kenevir, hazır giyim, döküm ve inşaat sanayi gibi bir çok alanda üretim yapılacağını ifade ederek; “Havza OSB alanında toplam 1250 hektarlık bir genişleme planlanmakta. Şimdiden genişleme alanının 2500 dekarlık kısmı için büyük yatırımcılarda ön talepler gelmekte. Alan genişletme çalışmalarının devam ettiği Havza OSB’yi daha cazip hale getirmek adına ileri biyolojik su arıtma tesisi, trafo indirme merkezi, doğalgaz arzı ve demiryolu yükleme rampası yapımı için çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz.” Dedi.

Acar Havza OSB’nin faaliyete geçmesi ile birlikte sosyal alan ihtiyaçlarında karşılanmaya başladığını belirterek; “ Havza OSB’de hayırsever iş insanımızın katkısı ile yapılan Mesleki Eğitim Merkezi ile işsiz kardeşlerimizin meslek edinmeleri ve işçi arayan yatırımcılarımızın yetişmiş ara eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Öte yandan inşa edilen sosyal tesislerimizin ihalesini kısa zamanda yapacağız. Yine OSB’mize cami yapılması için çalışmalarımıza başladık.”dedi.

Acar hedeflerin Havza OSB’yi Karadeniz’in en büyük OSB’si yapmak olduğunu belirterek; “Yatırımcılara lojistik ve ikmal bakımından önemli avantajlar sağlayan Havza OSB bölgemizin ve ülkemizin kalkınması için önemli bir yer. Bunun bilinci ve titizlikle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yıllar önce ilçemiz için kurduğumuz hayallerin gerçeğe dönüşmesinde oldukça mutluyum. İnşallah önümüzdeki yıllar içerisinde Havza artık istihdama dayalı göç probleminden kurtulup göç alan bölgenin en önemli sanayi kuruluşlarının olduğu bir yer olacak.” Dedi.

İncelemeye Havza Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yakup Akekin ile yönetim kurulu üyeleri Alper Gedik ve Dursun İkiz de katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması