Havza’da İlk Ders Zili Çaldı

Tüm yurtta olduğu gibi Samsunun Havza İlçesinde de 2022-2023 eğitim öğretim yılı bugün çalınan ilk zille başladı. Havza’da 6 bin 255 öğrenci ders başı yaptı.

Havza’da İlk Ders Zili Çaldı

Tüm yurtta olduğu gibi Samsunun Havza İlçesinde de 2022-2023 eğitim öğretim yılı bugün çalınan ilk zille başladı. Havza’da 6 bin 255 öğrenci ders başı yaptı.

Okul öncesi ve birinci sınıflar için uyum eğitimi geçen hafta tamamlamasının ardından 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk gününde 478 okul öncesi, 1756 ilk, 1734 ortaokul ve 2287 lise öğrencisi olmak üzere toplam 6 bin255 öğrenci ile 582 öğretmen ders başı yaptı.

Eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında 56 bin 786 adet ders kitabı ile 39 bin 540 adet yardımcı kaynak ücretsiz olarak öğrencilere ulaştırıldı.

2022-2023 eğitim öğretim yılının başlaması nedeni ile Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam okulları ziyaret ederek öğrenciler ve öğretmenler ile bir araya geldiler.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam 25 Mayıs İlk Okulu ve 100. Yıl İlkokulunu ziyaret ederek burada birinci sınıfların heyecanına ortak oldular.

Sınıf ziyaretleri öncesi Kaymakam Nayman ve Başkan Özdemir öğretmenler ile bir süre sohbet ettiler

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman tüm imkanları dahilinde eğitim kurumlarının yanlarında olduklarını belirterek; “Geçen yıl Sosyal Yardımlaşama Vakfımız aracılığı ile bir çok ihtiyaç sahibi öğrencimize ulaştık. Bu yıl inşallah bu yardımlarımız devam edecek. İlçede geçen yıl yakaladığımız akademik ve sportif başarının devamı için elimizden geleni yapacağız. Burada en önemli görev öğretmenlerimize düşmekte. 2022-2023 eğitim öğretim yılının eğitim camiasına hayırlar ve başarılar getirmesini temenni ediyorum.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise 2022-2023 eğitim öğretim yılında tüm eğitim camiasına başarılar dileyerek; “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimi için elimizden gelen tüm gayret ve çabayı gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Bu ülkeyi emanet edeceğimiz çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi gayretindeyiz. Eminim ki tüm öğretmenlerimizde bu bilinç ile çalışacaklar ve çocuklarımızı geleceğe hazırlayacaklar.” Dedi.Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Kurt daha sonra 1. Sınıfları ziyarete ederek öğrenciler ile sohbet ettiler ve Havza Belediyesi tarafından yaptırılan kalemleri öğrencilere dağıttılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti Milletvekili Aday Adayı  Murat İkiz
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat İkiz "Özveriyle hizmet edeceğim"
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek