CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Havza Atatürk Evi Ziyareti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısı için geldiği Samsun'da Havza Atatürk Evi'ni ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Havza Atatürk Evi Ziyareti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısı için geldiği Samsun'da Havza Atatürk Evi'ni ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, vatandaşlara "Bu tarihi yaşatın, evlatlarınıza öğretin. Bizler de öğreteceğiz. Eğer tarihimize sahip çıkarsak geleceğimize sahip çıkarız. Tarihimizi iyi bilirsek, geleceğimizi daha sağlıklı inşa ederiz. O nedenle bir ulusun, bir kentin tarihi, bir ilçenin tarihi aynı zamanda bir ülkenin tarihi demektir" dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, haftalık grup toplantısı için CHP milletvekilleri ile beraber Samsun'a geldi. Amasya programının ardından sabah ilk adresi Havza ilçesindeki Atatürk Evi oldu. Kılıçdaroğlu burada alkışlarla karşılandı. Kılıçdaroğlu'nun gelişi sırasında bando ekibi İzmir Marşı çaldı

 Kılıçdaroğlu yurttaşlara şöyle seslendi:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Havza’da olmaktan mutluyum. Mustafa Kemal Atatürk’ü burada sizler ağırladınız 18 gün bağrınıza bastınız. 18 gün Mustafa Kemal Atatürk’ün Havza’da kalması kendi kurtuluşun düşünsel arka planını hazırlaması sizin acınızda, yani Havza acısında da Türkiye Cumhuriyeti Devleti acısında da bizler acısında da vatandaş olarak son derece önemli. Tarihinizin değerini bilin, tarihiniz çok önemli. Bu tarihi yaşatıp evlatlarınıza öğretin. Bizlerde öğreteceğiz. Eğer tarihimize sahip çıkarsak geleceğimize sahip çıkarız. Tarihimizi iyi bilirsek geleceğimizi daha sağlıklı inşa ederiz. O neden ile bir ulusun bir kentin tarihi, bir ilçenin tarihi aynı zamanda bir ülkenin tarihi demektir. Havza’da Gazi’yi konuk edenler sizlerin babalarınız, dedeleriniz. Onları da şükranla ve rahmetle anmamız gerekiyor. Onların saygılarımızı hürmetlerimizi iletmemiz gerekiyor. Dolayısı ile babalarınız, dedeleriniz belki o gün nelerin olup biteceğini çok iyi bilmiyorlardı ama Havza’da atılan bir kıvılcımın dünya siyaset tarihine ne kadar önemli bir iz bıraktı.”dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısı için geldiği Samsun’da Atatürk Evi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, yurttaşlara “Bu tarihi yaşatın, evlatlarınıza öğretin. Bizler de öğreteceğiz. Eğer tarihimize sahip çıkarsak geleceğimize sahip çıkarız. Tarihimizi iyi bilirsek, geleceğimizi daha sağlıklı inşa ederiz. O nedenle bir ulusun, bir kentin tarihi, bir ilçenin tarihi aynı zamanda bir ülkenin tarihi demektir” dedi."

Kılıçdaroğlu, Atatürk Evi'ni rehber ve CHP'li milletvekilleri eşliğinde gezdi.

Ziyaret sırasında Havza TSO Başkan yardımcısı Mustafa Başaran, Kılıçdaroğlu'na "Havza olmasaydı, belki Cumhuriyet ilan edilemeyecekti, Kurtuluş Savaşı başlatılamayacaktı. Ama bizim çocukluğumuzda burada çok güzel 25 Mayıs'ta bayram olurdu. Son 10 yıldır bu yok oldu. İnşallah Cumhurbaşkanı olduğunuzda da Havza'yı öne çıkartabilecek çalışmalar yapmanızı istiyoruz. Havzalıların hakkının verilmesi lazım" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı