Havza’da Cami Yaptırmak İçin Kermes Açıldı

Havza’da ihtiyaca cevap veremeyen Karşıyaka Mahallesi Camiinin yıkılarak yeniden yapılması için kermes açıldı.

Havza’da Cami Yaptırmak İçin Kermes Açıldı

Havza’da ihtiyaca cevap veremeyen Karşıyaka Mahallesi Camiinin yıkılarak yeniden yapılması için kermes açıldı.

Karşıyaka Mahallesi Muhtarlığı ile Karşıyaka Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Havza Belediyesi ve Havza Müftülüğünün destekleri ile Kevser Cami önünde açılan ve 4 gün açık kalacak olan kermeste Havza Belediye Başkan Vekili Ahmet Rafet Ergin ve Havza Müftüsü Mehmet Nurlu tarafından kesilen kurdele ile yardım toplamaya başladı.

Havza Belediye Başkan Vekili Ahmet Rafet Ergin yapılacak olan cami inşaatı için açılan kermesin hayırlı olmasını dileyerek; “ Bu kermesin açılmasında emeği geçen ve katı veren esnafımızdan halkımıza herkese tek tek teşekkür ediyorum. Rabbim yapmış oldukları ve yapacakları hayırları kabul eylesin.”dedi.

Havza Müftüsü Mehmet Nurlu ise İslam kültüründe ibadethanelerin önemli mekanlar olduğunu belirterek; “İbadethanelerimiz sadece ibadetin yapıldığı değil halkımızın kaynaştığı ve birlik beraberliğimizin mayasını oluşturan unsurlarımızdır. Unutmayalım bizim inancımızda bizde kalanlar değil verdiklerimiz bizimdir. Bu inanç ve iman ile halkımızı yeni yapılacak olan camimize yardıma davet ediyorum. Allah yardımlarını izzet-i dergâhında kabul eylesin.” Dedi.

Karşıyaka Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ramazan Bozkurt ise yapılacak caminin 240 metrekare inşaat alanına sahip olduğunu belirterek; “Yaklaşık 600 metre kare kullanım alanına sahip olacak olan ve 3 katlı olarak inşa edeceğimiz camimizde Kuran kursu ve sosyal alan olarak kullanılacak alan mevcut olacak. Camimiz yaklaşık olarak 4 milyon liraya mal olacak. Yardım etmek isteyen hayırseverlerimiz TR 52 0001 2009 6610 0016 0000 90 nolu hesaba yardımlarını gönderebilirler. Şimdiden tüm hayır sahiplerinden Allah razı olsun.” Dedi.

Konuşmaların ardından Havza Belediye Başkan Vekili Ahmet Rafet Ergin, Havza Müftüsü Mehmet Nurlu, Havza Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Kurt ile katılımcılar kermesi gezerek alışveriş yaptılar.

Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Sevil Çelik ise yapmış olduğu açıklamada caminin 1960’lı yıllarda yapıldığını ifade ederek; “Camimiz artık mahalle sakinlerimiz için yetersiz hale geldi ve yenilenmesi gerekiyordu. Mahalle muhtarlığı olarak bende kadın olmanın avantajını kullanarak mahallemizde ikamet eden kadınlarımızın katılımını sağlayarak bir kermes açtık. İnşallah en kısa sürede cami inşaatımızı tamamlayarak hizmete açılması gayretindeyiz. Kermesimizden toplayacağımız para bizler için maddi boyutunun yanı sıra manevi olarak büyük destek sağlayacak. Sağ olsun Havza halkı kermesimize şimdiden yoğun ilgi ve destek veriyor. Hepsinden Allah razı olsun.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı