Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi

Havza’da 1500 erkeğe kadına karşı şiddet ve Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında erkeklere yönelik bilgilendirme ve eğitim çalışması yapıldı.

Havza’da 1500 Erkeğe KADES Ve Kadına Karşı Şiddet Bilgilendirmesi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele IV. Ulusal Eylem Planı doğrultusunda ülke genelinde gerçekleştirilen kadına yönelik şiddet önlemek için 5 milyon erkeğe farkındalık eğitimleri kapsamında Havza’da 1500 erkeğe kadına karşı şiddet ve Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında erkeklere yönelik bilgilendirme ve eğitim çalışması yapıldı.

5 milyon erkeğe aile içi ve kadına yönelik şiddet konusunda 2021-2025 yılları arasını kapsayan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele IV. Ulusal Eylem Planı doğrultusunda Havza İlçe Emniyet Müdürlüğü, Havza İlçe Jandarma Komutanlığı, Havza İlçe Sağlık Müdürlüğü, Havza Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Havza Müftülüğü personellerinden oluşan 3 ekip ilçenin farklı noktalarında erkeklere yönelik eğitim ve bilgilendirme uygulaması yaptılar.

Kevser Parkı, Sebze Pazarı girişi ile süt ürünleri pazarında oluşturulan noktalarda gerçekleştirilen faaliyetle ekipler 1500 erkeğe ulaşarak kadına karşı şiddet ve Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında kapsamlı bilgiler verilerek broşür dağıtımı gerçekleştirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
MHP’de Müracaatlar Başladı
MHP’de Müracaatlar Başladı