CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu Havza Ziyareti

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere Samsunun Havza ilçesini ziyaret etti.

CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu Havza Ziyareti

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere Samsunun Havza ilçesini ziyaret etti.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu Havza programı kapsamında ilk olarak CHP Havza İlçe Başkanlığı tarafından Muharrem Ayı nedeni ile düzenlenen aşure etkinliğine katıldı.

CHP Havza İlçe Başkanlığı tarafından Mehmetçik Meydanında kurulan aşure dağıtım standını ziyaret eden Milletvekili Hancıoğlu Muharrem Ayının önemine dikkat çekerek; “Bir daha Kerbelalar yaşanmasın, o günden ders çıkarılsın. Tutulan oruçları ve kesilen kurbanları Allah kabul etsin .Birlik ve bütünlüğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.” dedi.

CHP İlçe Başkanı Halil Alkan ise emeği geçen herkese teşekkür ederek; “Muharrem Ayı dolayısıyla hazırladığı aşure günü organizasyonunda milletvekilimi ve üyelerimizle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Aşure birlik ve beraberlik demek. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.” dedi.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP İlçe Başkanı Halil Alkan, İYİ Parti Havza Başkanı ve beraberindekiler daha sonra Havza Muhtarları Derneğini ziyaret ederek burada muhtarlar ile bir araya geldi.

Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve beraberindekilere ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Şahin muhtarların devlet ile millet arasında köprü görevi yaptığını belirterek; “Bu kapsamda muhtarlar olarak görevimizi yapıyoruz. Derneğimize gelen herkese kapımız açık.” Dedi.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ise her zaman muhtarların yanında olduklarını belirterek; “Sizlerin sorunları halkın bire bir sorunudur. Muhtarında belediye başkanında partisi olmaz. Hizmet almak için dik durmak durumundasınız. Samsun, 17 ilçesi ve bir buçuk milyona yaklaşan nüfusu, tarım, sanayi, ticaret ve lojistik bakımından barındırdığı büyük potansiyel nedeniyle bölgesinin en stratejik kenti durumundadır. Samsun, aynı zamanda yaklaşık 326 bin hektarlık orman alanı, orman ekosistemi içinde yer alan ve 'orman köyü' olarak da tanımlanan 883 yerleşim birimi ve 'hak sahibi' statüsü taşıyan 362 bin 358 kişinin yaşadığı bir kenttir. Hal böyle iken kentimizdeki orman idaresinin, başka bir şehirde bulunan bölge müdürlüğünün uhdesinde işletme müdürlüğü düzeyinde faaliyet yürütmesi kabul edilemez bir durumdur.”dedi.

Milletvekili Hancıoğlu Samsun'daki nüfus yoğunluğu ve bu yoğunluktan kaynaklı olarak ormana olan baskının fazla oluşu, ormanların işletilmesinde, korunmasında, yangınla mücadelede, orman ürünlerinden ve ormanın kolektif faydalarından üst seviyede istifade edilmesinde aksaklıklara yol açtığını belirterek; “Samsun ilinde ormancılık hizmetlerinin daha verimli yürütülmesi ve orman-halk ilişkilerinin daha sağlıklı yürütülebilmesi için, Samsun'a da Orman Bölge Müdürlüğü'nün kurulması şarttır. “dedi.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu konuşmanın ardından bir süre muhtarlar ile sohbet etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı