Türk Kızılayı Havza Koordinatörlüğü ve Genç Kızılay’dan Ziyaretler

Türk Kızılay’ın gönüllü gençleri çatısı altında toplamak amacı ile kurduğu Havza Genç Kızılay Teşkilatından ziyaret.

Türk Kızılayı Havza Koordinatörlüğü ve Genç Kızılay’dan Ziyaretler

Türk Kızılay’ın gönüllü gençleri çatısı altında toplamak amacı ile kurduğu Havza Genç Kızılay Teşkilatından ziyaret.

Kızılaycılık ilkelerinin yurt ve dünya gençleri arasında yayılmasını sağlamak amacı ile kurulan Genç Kızılay Teşkilatının Havza’da yapılanmasının ardından Türk Kızılay Havza Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu, Genç Kızılay Havza İlçe Başkanı İrem Uyaroğlu ve Genç Kızılay yönetimi, Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i makamında ziyaret ettiler.

İlk ziyaret Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’e yapıldı. Burada Başkan Özdemir’e Kızılay Havza Koordinatörlüğünün yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler veren Türk Kızılay Havza Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu; “Havza Belediyesi ile birlikte bir çok çalışmaya imza attık. Her faaliyetimizde de Belediyemizin desteklerini görmekteyiz. Bizlerde Havza’da yapılması gereken her konuda belediyemizin yanındayız” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir"Kızılay'ımız bizim her şeyimiz. Kızılay sadece ülkemiz için değil dünya için de çok önemli, uluslararası bir kuruluş. Temel gaye özellikle zorda olan, yardıma, desteğe ihtiyaç duyan insanların, engelli kardeşlerimizden yetim kardeşlerimize kadar toplumumuzun dezavantajlı olarak ifade edilen kesimlerine ulaşılması konusunda çok kıymetli çalışmalar ortaya koyuyor. Hizmetlerinin içerisinde beslenmeden barınmaya, kan bağışından kök hücre bağışına kadar önemli başlıklar altında çalışmalar yapılıyor. Tarih boyunca mazlumların ve mağdurların yanında olarak insanlık ailesinin sorunlarına çare olan Kızılay'ın önemini her zaman hatırlamalıyız. Havza Belediyesi olarak her zaman Kızılay’ımızın yanındayız" dedi.

Daha sonra Havza Kaymakamlığını ziyaret eden ekip burada Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ile makamında bir araya geldiler.

Ömer Faruk Çörekçioğlu, Havza’da yapmış oldukları yardımlar hakkında bilgiler verirken Türk Kızılayı Havza Koordinatörlüğünün ihtiyacı olan konuları Kaymakam Nayman’a iletti.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman göreve başlayan Genç Kızılay başkan ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini iletti. Nayman; “Genç Kızılay Havza İlçe Başkanı ve yönetimine başarılar dilerim. İlçede yapılan yardımlardan haberimiz olmaktadır. Yardımlar noktasında kurumlar arası koordine çok önemli bir konu Sosyal Yardımlaşma vakfımız ve Türk Kızılayı ile ortak çalışmasını önemsiyoruz. Kış mevsiminde aşırı yağan kar nedeniyle Samsun-Ankara Karayolunda tüneller kapandı. Bunun ile ilgili olarak seyyar tuvaleti temin ettik. Kızılay’ın desteği ile erzak ve su konteynırı çalışmamız devam etmektedir. Tünellerimize olası kapanmalara karşı önlem almaktayız. Havza Kızılay’a araç noktasında ise Ankara ziyaretlerimizde konuyu gündeme getireceğiz. Türk Kızılayı Havza Koordinatörlüğüne araç tahsisi noktasında ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti Milletvekili Aday Adayı  Murat İkiz
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat İkiz "Özveriyle hizmet edeceğim"
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek