Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kemal Sayar İçme Suyu Arıtma Devreye Alındı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Gidirli Mahallesinde inşa edilen Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kemal Sayar İçme Suyu Arıtma Tesisinin Ak Parti Genel Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın katılımı devreye alındı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kemal Sayar İçme Suyu Arıtma Devreye Alındı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Gidirli Mahallesinde inşa edilen Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kemal Sayar İçme Suyu Arıtma Tesisinin Ak Parti Genel Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın katılımı devreye alındı.

Tesisin devreye alınması için düzenlenen törene Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kemal Sayar İçme Suyu Arıtma Tesisinin Ak Parti Genel Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, Ak Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekil Nihat Soğuk, Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, çevre ilçelerin Belediye Başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışı gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti son Başbakanı, Ak Parti Genel Başkan Vekili ve Türk Devletler Teşkilatı Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım’ı tören alanında Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ile protokol üyeleri karşıladılar.

Açılış töreninde konuşan SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık tesisin Havza ilçe merkezi ve 44 kırsal mahalleye hizmet vereceğini belirtti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise tesisin 6 ay gibi bir sürede tamamlandığına dikkat çekerek; “Bu tesisin kazandırılmasında büyük emeği olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e ve ekibine teşekkür ediyorum. Genel Başkan Yardımcımız Numan Kurt’un katılımı ile temelini attığımız tesisimizin açılışının Ak Parti Genel Başkan Vekilimiz ve İzmir Milletvekilimiz Binali Yıldırım ile yapmanın gururunu duyuyoruz. İlçemize hayırlı olsun.” Dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekil Nihat Soğuk ise Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’in talimatları ile halka hizmet için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade etti.

Bu toprakların kolay vatan olmadığına ve 100 yıl önce bu toprakların işgal edilmeye kalkışıldığına işaret eden Yıldırım, işgalcilere karşı Samsun'da yakılan bağımsızlık meşalesinin dalga dalga Havza'ya, Erzurum'a, Sivas'a ülkenin dört bir yanına yayıldığını hatırlattı.

Yılların geçtiğini ama tehditlerin bitmediğini belirten Yıldırım, şöyle devam etti: "Kırk yıldır bölücü teröre karşı mücadele veriyoruz. Daha 6 yıl önce FETÖ'cü terör örgütü, bayrağımızı indirmek istedi, ezanımızı dindirmek istedi. Ona da bu asil millet, sizler izin vermediniz. Cumhurbaşkanımızın davetiyle meydanları doldurdunuz, terör örgütüne hak ettiği cezayı verdiniz. O gece can verdik ama bayrağımızı indirtmedik. O gece halkın ve Hakk'ın gücü tankın gücünü yenmiştir. 15 Temmuz darbe girişimindeki şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Kemal Sayar kardeşimizin ismi burada yaşayacak, Rabb'im onların şehadetine, onların makamına bizleri de vasıl eylesin."

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kemal Sayar İçme Suyu Arıtma Tesisi'nden, bölgedeki 43 mahallenin istifade edeceğini bildiren Yıldırım, "İnsanı yaşatmak böyle bir şey. İnsanı yaşatmak demek insanlarımızın ihtiyacına kulak kabartmak, kulak arkası etmemek demek. Biz de 20 yıldır böyle yapıyoruz. Bütün bu yoksunlukları sona erdirmek için 20 yıldır aralıksız Cumhurbaşkanımızın, liderimizin önderliğinde gece gündüz demeden çalışıyoruz. Amacımız insanımızın yüzünü güldürmek. Gurbetten memlekete gelirken sağ salim gidip gelmenizi sağlamak. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Ama işimiz bitti mi ? Bitmedi. Çünkü ihtiyaçların biri görülür başka ihtiyaçlar gelir. İnsan yaşadığı müddetçe mutlaka ihtiyaçları olacaktır. Allah sizden razı olsun, Tesisimiz hayırlı olsun. Türkiye'yi tesislerin açılışında, yeni güzellikleri birlikte karşılamada Rabb'im bizleri buluştursun." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ak Parti Genel Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’a Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan tarafından Kılıç ve semaver hediye ettiler.

Yapılan dua ve kesilen kurdele ile Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kemal Sayar İçme Suyu Arıtma Tesisi devreye alındı.

Yıldırım bir süre tesisi gezerek yetkililerden bilgiler aldı.

Ak Parti Genel Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım program sonrası Ilıca Mahallesinde buğday hasadı yapan Özgür Özcan’ın tarlasını ziyaret ederek burada Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Gençten hasat hakkında bilgiler aldı.

Yıldırım biçerdöver kullanarak buğday hasadı yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı