15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Toplantısı Yapıldı

Havza Kaymakamlığında 15 Temmuz darbe girişiminin altıncı yılında Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri için toplantı yapıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Toplantısı Yapıldı

Havza Kaymakamlığında 15 Temmuz darbe girişiminin altıncı yılında Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri için toplantı yapıldı.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman başkanlığında Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen toplantıya, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve ilgili kurumların yetkilileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Havza Kaymakam Vekili Nayman, 15 Temmuz'un ülke tarihi için yeni bir başlangıç olduğunu söyledi.

Nayman, sözlerine şöyle devam etti: “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi karşısında aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferimizin 6. yıl dönümündeyiz. Tarih boyunca nice ihaneti; feraset, cesaret ve fedakârlığı ile aşan milletimiz, FETÖ’nün yaşattığı bu günü de unutmayacak, unutturmayacaktır. Milletimiz, bu kutsal topraklara saldıranlara karşı 100 yıl önce Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir. Bizler ay yıldızlı bayrağın destanını okuyarak bugünlere gelmiş, bundan sonra da onun destanını yazarak yolumuza devam edecek olan bir milletin köklerinde yeşermiş, hayat bulmuş neferleriz. 15 Temmuz'un yıl dönümünü en iyi şekilde anmak, anlatmak, aktarmak ve toplumun her kesimini kapsayacak şekilde yapılacak etkinliklerimizde tüm kurumlarımızın özverili çalışmalarını esirgemeyeceğini biliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.” Dedi.

Tüm şehitleri yad eden Havza Kaymakamı Nayman; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda, terörle mücadelede, 15 Temmuz hain kalkışma planında ve sınır ötesi operasyonlarda şehit düşen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Allah bizlere bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise 15 Temmuz gecesi eli kanlı terör örgütü Fetullahçı Terör Örgütü'nün hain darbe girişimi sırasında büyük Türk Milletinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafında kenetlenmesinin cumhuriyet ve demokrasi tarihimizde unutulmayacak günler arasında yerini aldığını belirerek; “Hainlerin açtıkları ateş sırasında şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimizin Türk Milletinin kalplerindeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edecekler ve gazilerimiz de bu milletin gönlünde ilelebet yaptıkları kahramanlıklarla anılacak. Bu vesile ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını veren tüm şehitlerimize bir kez daha rahmet ile anıyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinliklerinin en iyi şekilde düzenlenmesi için tüm birimlerimiz ile çalışmaktayız.”dedi.

Konuşmaların ardından toplantıda 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti Milletvekili Aday Adayı  Murat İkiz
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat İkiz "Özveriyle hizmet edeceğim"
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek
Aday Adaylığını Açıklayan Kadir Kayan’a Bölgeden Tam Destek