Havza MYO’da Mezuniyet Coşkusu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havza Meslek Yüksekokulunda (MYO) 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde 420 öğrenci mezun oldu. Pandemi sonrası öğrenciler ilk kez kep attılar

Havza MYO’da Mezuniyet Coşkusu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havza Meslek Yüksekokulunda (MYO) 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde 420 öğrenci mezun oldu. Pandemi sonrası öğrenciler ilk kez kep attılar

Havza MYO Bahçesinde düzenlenen törene CHP Samsun Milletvekili, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr Recep Sancak, protokol üyeleri ve öğrencilerin aileler katıldı.

Törende konuşan Havza MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ercan Tural, konuşmasında, “Buradan mezun olan öğrencilerimizin sevincini paylaşmak ve mesleğinde donanımlı yetiştirdiğimiz gençlerimizi şerefle uğurlamak için bir aradayız. Sevgili öğrencilerimiz, şunu unutmayınız ki sizler sadece kendiniz ve aileniz için değil ülkemiz ve insanlık içinde başarılı olmak zorundasınız. Sizleri bugüne kadar her türlü fedakarlığı göğüsleyerek yetiştiren ailenizi, ülkenizi ve okulunuzu unutmamanızı temenni ediyor, bundan sonraki hayatınızda hepinize üstün başarılar diliyorum” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise yeni mezunlara hayatlarında başarılar dileyerek; “Havza OSB yüzde 90 doluluk oranına ulaştı. Genişleme alanı ile 5 yıl sonra Havza yaklaşık 12 bin kişiye istihdam sağlayacak. Okumak için ilçemizi tercih eden gençlerimizden isteğimiz çalışmak için Havza’yı tercih etmeleri. Bu vesile ile mezun olan 420 öğrencimize bundan sonraki yaşantılarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr Recep Sancak’da, “Hayatınızın farklı bir dönemin sonuna gelirken yeni bir başlangıcın eşiğindesiniz. Okulumuzdan edindiğiniz bilgi ve becerileri branşlarınızda en güzel bir şekilde sergilemeniz dileklerimle hepinize ayrı ayrı başarılar diliyorum” diye konuştu.

CHP samsun Milletvekili Kemal Zeybek ise mezunları yeni bir hayatın beklediğini belirterek; “ Bundan sonra farklı bir yolda ilerleyeceksiniz. Bu yolda karşınıza çıkan zorlukları aldığınız eğitim ile aşmanın gayretinde olacaksınız. Atatürk’ün göstermiş olduğu ilkelere ulaşma doğrultusunda sizin gibi gençlere ihtiyacımız var.” Dedi.

Konuşmaların ardından yüksekokulda ilk 3'e giren ve bölümlerini derece ile tamamlayan öğrencilere belgeleri CHP Samsun Milletvekili, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr Recep Sancak ve Havza MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ercan Tural tarafından verildi.

Mezun olan diğer öğrencilerin belgeleri ise bölüm öğretim görevlilerince verildi.

Mezuniyet töreni mezunlar pandemi nedeni iki yılın ardından kep atmasıyla son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı