LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı

Mehmet Öngel 25 Mayıs Ortaokulu öğrencisi Gamze Kaplan, LGS sınavında 90 soruda 89 doğru yaparak Türkiye derecesi yaptı.

LGS’de 90 Sorunun 89’unu Doğru Yaptı

Mehmet Öngel 25 Mayıs Ortaokulu öğrencisi Gamze Kaplan, LGS sınavında 90  soruda 89 doğru yaparak Türkiye derecesi yaptı.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı LGS sınavında 90 soruda 89 doğru yaparak Türkiye derecesi yapan Gamze Kaplan Mehmet Öngel 25 Mayıs Ortaokulu idaresi tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi.

Ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Şube Müdürü Hakan Erhan, Okul müdürü İbrahim İşleyen  ve Öngel ailesi adına Turgay Öngel katıldılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, LGS sınavında büyük başarı sağlayan Gamze Kaplan’ı  başarılarından dolayı ve bu başarıda katkısı olan idareci, öğretmen ile velilerine de teşekkür etti. Okul olarak Mehmet Öngel 25 Mayıs Ortaokulunun başarılı bir okul olduğunu ve takdir ettiğini belirtti.

Okul Müdürü İbrahim İşliyen,; “ okul alarak  farklı bir okul kültürüne sahibiz, yeni gelen öğretmenlerimiz bu kültüre kısa sürede adapte olmaktadırlar. Bu sayede her yıl sınava katılımın % 85 ile % 95 bandında olmasına rağmen ortalamaların her zaman Türkiye ve il ortalamasının üzerinde gerçekleşmektedir. İki yıl önce Türkiye birincisi çıkaran okulumuz geçen yıl pandemiden dolayı bunu kıl payı kaçırdı. Bu yıl ise 89 doğru Türkiye derecesi yapan öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR