Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okul Oldu

Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu kapsamına alındı.

Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okul Oldu

Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu kapsamına alındı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün onayı ile “Fen Ve Sosyal Bilimler Programı” kapsamında olan Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi  “Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Okulu” kapsamına alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün, İmam Hatip Liselerinde akademik başarının artırılmasından, robotik, kodlama ve yoğunlaştırılmış dil programları, TÜBİTAK ve TEKNOFEST'e kadar uzanan projeler ile üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ile yapmış oldukları protokoller geçen yıl Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde de başlatılmıştı. 2021-2022 öğretim yılında öğrencilerimiz Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Programına sınavız yerleşmişlerdi.

2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren ise Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi SINANSIZ Fen ve Sosyal Bilimler PROGRAMI yanında SINAVLI Fen ve Sosyal Bilimler PROJE okulu kapsamına alındı. LGS sınavlarına giren öğrenciler sınav sonrası aldıkları puanlarına göre Havza Anadolu İmam Hatip lisesini tercih edebilecekler. Proje okul kapsamına alınan Havza Anadolu İmam Hatip Lisesine; Fen Ve Sosyal Bilimler Programına (Sınavsız) 102 öğrenci; Fen Ve Sosyal Bilimler Proje bölününe (Sınavlı) 30 öğrenci alınacak.

Bu kapsamda Havza Anadolu İmam Hatip Lisesinde Fen Liseleri ile Sosyal Bilimler Liseleri müfredatları işlenirken, bunun yanında temel İslami İlimlerden Kur'an-ı Kerim, Siyer, Tefsir, Hadis, Fıkıh, Akaid, İslam Kültür ve Medeniyeti, Hitabet, Kelam gibi dersler de verilmektedir.

Okul Müdürü Yakup Yüksel; “2021-2022 eğitim ve öğretim yılından itibaren okulumuz Havza İmam Hatip Lisesi bünyesinde Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi programı okutulmaktadır. Sınavlı ve Sınavsız Fen ve Sosyal Bilimler Programına başvurmak isteyen öğrenciler, tercih yaparak veya yerel yerleştirme ile okulumuza yerleşebilecekler. Havza Anadolu İmam Hatip Lisesinin tercih kodu 65547’dir. Bilgi almak isteyenler kurumumuz internet sitesine bakabilirler veya bizimle iletişime geçebilirler” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ücretsiz Lenfödem Tedavisi İle Hastalara Umut Oluyor
Ücretsiz Lenfödem Tedavisi İle Hastalara Umut Oluyor
30 Ağustos Zafer Bayramı Voleybol Halk Turnuvası Sona Erdi
30 Ağustos Zafer Bayramı Voleybol Halk Turnuvası Sona Erdi