Öğretmenler Tarafından Müzik Sınıfı Oluşturuldu

Vakıfbank Atatürk Ortaokulunda öğretmenlerden oluşan koronun vermiş olduğu gelir ile müzik sınıfı oluşturuldu.

Öğretmenler Tarafından Müzik Sınıfı Oluşturuldu

Vakıfbank Atatürk Ortaokulunda öğretmenlerden oluşan koronun vermiş olduğu gelir ile müzik sınıfı oluşturuldu.

Havza’da ilçede görev yapan öğretmenlerden oluşan koro tarafından 28 Mart tarihinde geliri ile Vakıfbank Atatürk Ortaokulunda müzik sınıfı yapılması için düzenlenen konserden elde edilen gelir ile oluşturulan müzik sınıfı açıldı.

 

Açılışta müzik sınıfı ile ilgili bilgiler veren Okul Müdürü Fikret Yavuz sınıfın 40 bin liraya mal olduğunu belirterek; “Sınıfımız için ilçemizde görevli öğretmenler bir konser verdi ve bu konserden 25 bin lira gelir elde ettik. Kalan kısmını ise okulumuz imkanları ile karşıladık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Müzik sınıfı Kaymakam Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam tarafından kesilen kurdele ile hizmete açıldı.

Açılış sonrası okulun Müzik Öğretmeni Arslan Akyüz tarafından piyano gösterisi sunuldu.

Müzik Öğretmeni Emrah Sasa koro olarak her sene bir okula müzik sınıfı kazandırmak adına konserler verecekleri ifade etti.

Sınıfı inceleyen Havza Kaymakamı Cengiz Nayman oluşturulan korunun rağbet görmeye başladığını belirterek; “Asarcık Kaymakamlığımız olmak üzere bir çok ilçeden davetler alıyorsunuz. Okullarımız için çok iyi bir karar. Bizlerde elimizden geldiğince sizlere destek olmak için çalışacağız. Oluşturulacak müzik sınıfları ile bakarsınız 20 sene sonra Havza’da çok iyi ses sanatçıları çıkar. Sizleri kutluyorum.” Dedi.

Müzik sınıfı açılışın ardından okulun geliştirilmesi için açılan ve 2021 yılında korona neden ile 59 yaşında hayata veda eden okul öğretmenlerinden Feridun Çalışkan’ın adını taşıyan Konferans Salonu ile yine okulda uzun yıllar görev yapmış ve kanser nedeni ile 43 yaşında hayata veda eden öğretmen Ayhan Erkılıç’ın adını taşıyan kütüphane açıldı.

Yaklaşık bin 500 kitabın bulunduğu kütüphane merhum Öğretmen Erkılıç’ın eşi Meral, çocukları Buğra ve Asya Erkılıç ile Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tarafından kesilen kurdele ile hizmete açıldı.

Meral Erkılıç emeği geçen herkese teşekkür etti.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ise her iki eğitim emektarının isimlerinin okulda yaşıtılacağını belirterek; “Öğretmenlerimiz bizler için her zaman baş tacıdır.” Dedi.

Programın son bölümünde ise okul öğrencileri tarafından yapılan resim ve değerlendirme çalışmalarının sergilendiği sergi katılımcılar tarafında kesilen kurdele ile ziyaret açılarak ziyaret edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı