Havza’da Festival Kutlamaları İptal Edildi

Havza’da Resmi Tören ve Temel Atma Töreni Hariç tüm festival kutlamaları iptal edildi

Havza’da Festival Kutlamaları İptal Edildi

Havza’da Resmi Tören ve Temel Atma Töreni Hariç tüm festival kutlamaları iptal edildi

Atatürk ve silah arkadaşlarının Havza'ya gelişinin 103. yıl dönümü kutlamaları amacı ile bu yıl 28'incisi düzenlenen 25 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Termal Turizm Festivali etkinleri peş peşe gelen şehit haberleri üzerine iptal edildi.

25 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Termal Turizm Festivali Kutlama Komitesi Pençe Kilit Operasyon bölgesinden gelen şehit haberi üzerine acil olarak toplandı.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir başkanlığında toplanan komitede Atatürk ve silah arkadaşlarının Havza'ya gelişinin 103. yıl dönümü kutlamaları amacı ile bu yıl 28'incisi düzenlenen 25 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Termal Turizm Festivali etkinlerinin  Pençe Kilit Operasyon bölgesinden gelen şehit haberi üzerine yarın yapılacak olan 25 Mayıs Resmi Törenleri ile temel atma töreni haricinde tüm tören ve programların  iptal edilmesi kararlaştırıldı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tüm ülkeyi yasa boğan şehit haberlerinin ardından komitenin acil olarak toplandığını belirterek; “Pençe Kilit Operasyon bölgesinden gelen ve tüm ülkemizi yasa boğan şehit haberleri üzerine tertip komitemiz ile birlikte resmi kutlama ve temel atma programı haricinde konser, yürüyüş ve gösterilerimizi iptal ettik.  Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum.  Allah güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun.” Dedi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman şehit haberlerini büyük bir üzüntü içerisinde aldıklarını belirterek; “ terörle mücadele kapsamında yürütülen Pençe-Kilit operasyonu bölgesinden gelen 5 şehidimizin haberi tüm ülkeyi olduğu gibi ilçemizi de yasa boğdu. Milli Mücadelede her zsman ilk safta yer alan Havzalı hemşerilerimiz adına aldığımız bir karar ile 25 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Termal Turizm Festivali kapsamında organize edilen resmi tören ve temel atma töreni dışında tüm etkinlikleri iptal etme ettik. Allah tüm şehitlerimize rahmeti ile muamele etsin. Rabbim askerimizin yardımcısı olsun.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı