Atatürk’ün Evinden Alınan Toprak, Tablo ve Türk Bayrağı Samsun’a Ulaştı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'teki evinden alınan toprak, tablo ve Türk bayrağı Samsun’a ulaştı.

Atatürk’ün Evinden Alınan Toprak, Tablo ve Türk Bayrağı Samsun’a Ulaştı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'teki evinden alınan toprak, tablo ve Türk bayrağı Samsun’a ulaştı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Karadeniz Rumeli Demekleri Federasyonu (KARDEF) tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde düzenlenen etkinlik kapsamında Selanik kentinden Atatürk'ün evinden alman toprak, tablo ve Türk bayrağı bisikletli sporcular tarafından Samsun’a ulaştırıldı.

 

Her ilde farklı bisiklet kulüp ve guruplarının desteği ile Amasya’ya gelen Atatürk'ün evinden alman toprak, tablo ve Türk bayrağını Amasia Bisiklet Gurubu tarafında Amasya Samsun İl sınırından Samsun’lu bisikletçilere teslim edilmek üzere Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’a teslim edildi.

Bayrağı öperek teslim alan Havza Kaymakamı Cengiz Nayman gelen Atatürk'ün evinden alman toprak, tablo ve Türk bayrağını Samsun’da düzenlenecek olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında Samsun Valisi Zülkif Dağlı’ya teslim edilmek üzere Ekolojik Bisiklet Derneği Samsun Şubesi üyelerine teslim ettiler.

Bayrağı teslim alan Ekolojik Bisiklet Derneği Samsun Şubesi üyeleri gelen Atatürk'ün evinden alman toprak, tablo ve Türk bayrağını alarak Samsun’a doğru pedal çevirdiler.

Amasia Bisiklet Gurubu Başkanı Meral Aliz etkinliğin kapsamında Karadeniz Rumeli Demekleri Federasyonu tarafından düzenlendiğini ifade ederek; “Selanik’ten çıkan toprak ve bayrağı ilden ile bisikletçilerin destekleri ile Samsun’a götürmekteyiz. Dün Çorum sınırından teslim aldığımız emanetleri bu gün Samsun’lu bisikletçilere teslim ediyoruz. Bayrak ve Toprak 19 Mayıs tarihinde törenle Samsun Valimize teslim edilecek. Bunu her sene yapıyoruz. Yıllar önce öğrenciliğimde birçok kez Samsun’dan gelen bayrağı karşıladım ve teslim aldım. Benim için ayrı bir gurur.” Dedi.

Aliz Bayrağın Trakya, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Bolu, Kastamonu, Çorum ve Amasya üzerinden Samsun’a ulaştırıldığını sözlerin ekledi.

Etkinliğinden 3 yaşındaki oğlu Alp Turan ile katılan sağlık memuru Mehmet Taşkömür ise Selanik’ten gelen toprak ve Bayrağı büyük bir onur ile taşıdıklarını belirterek; “ Oğlun Alp Turan bisikleti ve bisiklet sürmeyi çok seviyor. Annesi bu gün görevi nedeni gelemedi ama birçok etkinliğe birlikte katılıyoruz.” Dedi.

Devir teslim törenine Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’ın yanı sıra Havza Belediye Başkanı sebahattin Özdemir, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Havza İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Özkan Parlak, Havza İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı ve görevliler katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
MHP’de Müracaatlar Başladı
MHP’de Müracaatlar Başladı