Samsun Tanıtım Günlerinde Havza Rüzgarı Esti

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) tarafından organize edilen Samsun Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından da desteklenen 12 – 15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “Samsun Tanıtım Günleri” tamamlandı.

Samsun Tanıtım Günlerinde Havza Rüzgarı Esti

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) tarafından organize edilen Samsun Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından da desteklenen 12 – 15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “Samsun Tanıtım Günleri” tamamlandı.

Tanıtım günlerinin açılışına  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun valisi Zülkif Dağlı, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Mülkiye Başmüfettişi ve eski Samsun Valisi Osman Kaymak, İlçe Kaymakamları, aralarında Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in bulunduğu ilçe Belediye Başkanları, Samsun Federasyon ve Dernek Başkanları katıldı.

Açılışta konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir bu tür organizasyonların ilçelerin kendilerini tanıtması adına önemli olduğunu belirterek; “Havza tarih ve termali ile Samsunun en güzel ilçelerinden biri. İlçemizin taınıtımı için elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

SAMKON Genel Başkanı Hasan Kaya Aşcı törende gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, “Samsun tanıtım günlerimiz pazar gününe kadar her günü ayrı bir coşku ve heyecan ile devam edecektir. Samsun kurtulan değil kurtaran şehir olması hasebiyle bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Bu tanıtım günlerindeki niyetimiz ve gayemiz, gurbetteki Samsunlu hemşehrilerimizle beraber olmak kültürel ve folklorik ağlarımızı tanımak.” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Dünyanın başşehri İstanbul’da Karadeniz’in başşehri Samsun’un tanıtım günlerinde birlikteyiz. Samsunlu denilince güven, çalışkanlık, sadakat, vatana millete bağlılık akla gelir. Böylesi bir organizasyon için SAMKON Genel Başkanı Hasan Kaya Aşcı ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, “Pandemi sürecinde özlemle beklediğimiz birlik ve beraberliğimizin en güzel şekilde sergilendiği Büyük Samsun Buluşmasına gösterilen yoğun ilgiden dolayı tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” Dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Büyük Samsun Buluşmamıza katılım sağlayan tüm hemşehrilerime Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın saygılarını, sevgilerini ve muhabbetlerini iletiyorum. Samsun 19 Mayıs 1919’ta Mustafa kemal Atatürk tarafından yakılan meşale ile ilham veren bir şehirdir. Bu günde bizler bu ilhamın taşıyıcılarıyız” dedi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı ise “SAMKON Genel Başkanı Hasan Kaya Aşcı ve Yönetim Kurulunu böylesi bir organizasyon hayata geçirdikleri için alkışlıyor teşekkür ediyorum. Samsun’umuz tam bir cazibe kenti. Karadeniz’in en büyük şehri ve yıldızı “dedi.

Törende kurdele kesiminin ardından alan stantlar ziyaret edildi.

Havza standını ziyaret edilen protokol üyelerine Havza sarması ve kaplıca suyu kolonyası ikram edildi.

Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü ZekiKurt’un koordinesinde ilçenin tanıtımına yönelik çalışmaların yapıldığı stant katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir İstanbul Yenikapı ‘da düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri “Büyük Samsun Buluşması” organizasyonunda İstanbul’da yaşayan Samsun’lu ve Havzalılar ile Havza Belediyesi standında bir araya gelerek uzun süre sohbet etti ve misafirleri ile yakından ilgilendi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Samsun Tanıtım Günlerine katılan, burada bulunan herkese en içten dileklerimle selamlıyorum. Alaçam Belediyesi olarak böyle bir organizasyonda bulunmaktan ve hemşehrilerimiz ile birlikte olmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Buradan “Büyük Samsun Buluşması”nda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza Ziraat Odasında Kenevir Tanıtımı Yapıldı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Havza'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı