Havza'da Sakal-I Şerif Ziyarete Açıldı

Havza ilçesinde Hz. Muhammed'in Sakal-ı Şerif'i, ziyarete açıldı.

Havza'da Sakal-I Şerif Ziyarete Açıldı

Samsun Havza ilçesinde Hz. Muhammed'in Sakal-ı Şerif'i, ziyarete açıldı.

Kadir Gecesi münasebetiyle tarihi Yörgüç Paşazade Mustafa Paşa Camisi’nde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif büyük ilgi gördü.

Kaplıcalar mevkisinde bulunan ve 1296 yılında Yörgüç Paşazade Mustafa Bey tarafından Kaplıcalar mevkisi İmaret Mahallesi'nde inşa ettirilen 720 yıllık tarihi camide muhafaza edilen Hz. Muhammed’in Sakal-ı Şerif’i, dualar ve getirilen salavatlar ile cami imam-hatibi Fahrettin Gündüz tarafından ziyarete açıldı.

Havza Belediyesi tarafından Kadir Gecesi nedeni ile vatandaşlara camilerde tatlı ikram edildi.

Yörgüç Paşazade Mustafa Paşa Camisi’nde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif’i ziyarete eden Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir burada vatandaşlara tatlı ikram ederek kadir gecelerini tebrik etti.

Başkan Özdemir kardeşliğin ve güzelliğin öğütlendiği; dostluğun, merhametin ve muhabbetin övüldüğü; ayrılığın, nifakın, dargınlığın ve küslüğün reddedildiği bu gecenin herkes için ilahi nimet olduğunu belirtti.

Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, mübarek Kadir Gecesi nedeniyle yayımladığı tebrik mesajında, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve mutluluğun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmasının hüznünü taşıdıklarını söyledi.

Sakal-ı Şerif’i görenler duygulu anlar yaşarken, ziyaret sabah namazına kadar devam etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı