Havza TSO Geleneksel İftar Programı Düzenlendi

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından geleneksel iftar programı düzenlendi.

Havza TSO Geleneksel İftar Programı Düzenlendi

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından geleneksel iftar programı düzenlendi.

Özel bir tesiste düzenlenen programda, iftar öncesi Havza Müftüsü Mehmet Nurlu tarafından iftar duası edildi.

Yenilen iftar yemeğinin ardından konuşan Havza TSO Başkanı Erkan Acar da iftar programının gelenekselleştiğini ve bir aile buluşması olduğunu ifade ederek, “Havza OSB’de şu an 5 firmamız üretimde ve birçok firmamızda inşaatına devam ediyor. Havza OSB’nin alan genişletme çalışmalarına da hızlı bir şekilde devam ediyoruz. 2007 yılında bir hayal olarak başlayan Havza OSB şuan bölgenin en büyük OSB’si olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor. Şuan için 200 kişiye istihdam sağlayan Havza OSB diğer firmalarımızdan üretime geçmesi ile çok sayıda kişiye ekmek kapısı olacak.”dedi.

Acar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan Ulusal Eğitime Katkı Protokolü sayesinde Havza’ya ilçe merkezinde bir ilkokul ve ya Havza OSB içerinde 25 dekar alana bir meslek lisesi yapılacağını sözlerin ekledi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havzanın gelişmesi ve büyümesi için Havza OSB’nin önemli olduğunu belirterek; “Bizler insanların doğduğu yerde doymaması için çalışıyoruz ve inşallah bunu başaracağız. Bunu siz değerli iş insanlarımız ile başaracağız. Aramızda Havza OSb’de yatırım yapan iş insanları var, kendilerine ilçemiz ve ilçe halkımız adına teşekkür ediyorum. Havza için Havza’ya hizmet etmek için 24 saat kapımız sizlere ve yatırımcılarımıza açık. Bu vesile ile Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınız tebrik ederim.” Dedi.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ise gelişimin yolunun yatırımdan geçtiğini belirterek; “Kalkınmanın ve gelişmenin yolu yatırım yapmak. Burada yatırım yapan iş insanlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Havza daha da büyüyecek ve gelişecek. Şimdiden Ramazan bayramınızı kutlarım.” Dedi.

Programa Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza TSO Başkanı Erkan Acar, Havza TSO Meclis Başkanı Mustafa Başaran, siyasi parti temsilcileri, Havza OSB’de yatırım yapan iş insanları, TSO üyeleri ve davetliler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eşine Destek İçin Başladı, Meslek Sahibi Oldu ve Usta Öğretici Oldu
Eşine Destek İçin Başladı, Meslek Sahibi Oldu ve Usta Öğretici Oldu
Havza SYDV Mütevelli Heyetine Muhtar Üye Seçimi Yapıldı
Havza SYDV Mütevelli Heyetine Muhtar Üye Seçimi Yapıldı