Karadeniz Bölgesi OSB’leri İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

Havza TSO Başkanı Erkan Acar; “Bölgemiz için önemli ve olumlu bir toplantı oldu. OSB’lerin genel problemleri ve bu problemlerin çözümleri ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.” dedi.

Karadeniz Bölgesi OSB’leri İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

Havza OSB Başkan Vekili Başkanı Erkan Acar Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından düzenlenen ve OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan ile bölgedeki OSB’lerin başkan ve bölge müdürlerinin katıldığı OSBÜK İstişare Toplantısına online olarak katıldı.

Toplantının açılışında konuşan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, OSB’lerin Karadeniz Bölgesi’nin kalkınmasında çok önemli yeri olduğunun altını çizdi.  Karadeniz Bölgesi’ndeki OSB’lerde üretimin yaşanan tüm sıkıntılara rağmen artarak devam etiğini ifade eden Kütükcü, “Bölgede 60 OSB’miz var ve bu OSB’lerin 44’ü işletme aşamasında. Karadeniz Bölgesi’ndeki OSB’lerimizde bin 415 fabrikada 100 bine yakın kişi istihdam ediliyor. Organize sanayi bölgelerinin üretimindeki seyre baktığımızda, geçtiğimiz yıl Karadeniz Bölgesi OSB’lerinde, üretimin en önemli göstergesi olan elektrik tüketimi yüzde 17.5 ile, yüzde 12.9 olan Türkiye ortalamasının üzerinde gerçekleşti. Bölgenin bu üretim motivasyonu çok önemli” dedi.

Kütükcü, Karadeniz Bölgesi’ndeki üretim motivasyonunun istihdama da pozitif yansıdığına dikkat çekerek, bölge OSB’lerinde son 2 yılda 22 bin yeni istihdam sağlandığını kaydetti. OSB’lerin ve OSB’lerde üretim yapan 67 bin katılımcı sanayicinin sorunlarına çözüm üretmek için sürekli çalıştıklarını, yapılan bölge toplantılarının da bu süreçte önemli katkıları olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantı ile ilgili olarak bir açıklama yapan Havza TSO Başkanı Erkan Acar; “Bölgemiz için önemli ve olumlu bir toplantı oldu. OSB’lerin genel problemleri ve bu problemlerin çözümleri ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç, 8 Yıllık Oda Faaliyetlerini Değerlendirdi
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı
Polis Evden Hırsızlıklara Ve Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı